FIFA Ranglijst Vrouwen | wereldranglijst vrouwenvoetbal | Nederland op plaats 4 | up-to-date: augustus 2021

FIFA_ranglijst_vrouwen_voetbal_FIFA_ranking.jpg

Actuele wereldranglijst voetbal bij de vrouwen. FIFA Ranking vrouwen, per 20 augustus 2021: de Oranje Vrouwen uit Nederland staan op plek 4. De nieuwe FIFA ranglijst verschijnt op 10 december 2021.

FIFA RANGLIJST VROUWEN

Nieuwe FIFA Women's Ranking over:

Actuele FIFA Ranking Vrouwen: wereldranglijst voetbal bij de vrouwen met de Leeuwinnen uit Nederland (ongewijzigd) op plaats 4. Vind hier de meest recente update van de FIFA Women's World Ranking (20 augustus 2021). Aan kop staan nog altijd de Verenigde Staten, de wereldkampioen. Zweden is opgeklommen naar plaats 2. En olympisch kampioen Canada is gestegen naar plek 6. Vind hier de nieuwste FIFA ranglijst met de laatste wijzigingen. De volgende release van de wereldranglijst bij het vrouwenvoetbal is op 10 december 2021.

FIFA Ranking Vrouwen

FIFA Ranglijst VrouwenLandPuntenVorig aantal punten
1VS2110.252197.29
2Zweden2088.722010.52
3Duitsland2073.092073.09
4NEDERLAND2047.522035.49
5Frankrijk2038.682038.68
6Canada2021.221961.9
7Brazilië1978.951971.43
8Engeland1973.981973.98
9Noord-Korea19401940
10Spanje1935.871935.87
11Australië1935.131952.01
12Noorwegen1931.321931.32
13Japan1915.441941.74
14Italië1886.181886.18
15Denemarken1869.441869.44
16IJsland1830.481830.48
17China1814.221875.01
18Zuid-Korea1810.891810.89
19België1809.521809.52
20Zwitserland1800.361800.36
21Oostenrijk1784.571784.57
22Schotland1753.841753.84
23Nieuw-Zeeland1744.261757
24Rusland1707.21707.2
25Finland1704.641704.64
26Colombia1703.831703.83
27Tsjechië1691.651691.65
28Mexico1678.11678.03
29Polen1677.091677.09
30Portugal1669.971669.97
31Oekraïne1660.021660.02
32Vietnam16571657
33Ierland1654.111654.11
34Wales1652.731652.73
35Argentinië1652.391652.39
36Costa Rica16431643
37Chili1628.211621.75
38Nigeria1614.331614.33
39Thailand15961596
40Chinees Taipei15891589
41Servië1572.311572.31
42Roemenië1549.191549.19
43Oezbekistan1537.271537.27
44Hongarije1519.231519.23
45Slowakije1515.991515.99
46Myanmar15111511
47Papoea-Nieuw-Guinea15041504
48Noord-Ierland1501.221501.22
49Slovenië1492.861492.86
50Paraguay1489.531489.53
51Jamaica1468.811468.81
52Kameroen1459.571459.57
53Wit-Rusland1440.371440.37
54Kroatië1439.011439.01
55Zuid-Afrika1431.141431.14
56Venezuela1428.931428.93
57India1425.41425.4
58Bosnië en Herzegovina1416.851416.85
59Panama1403.241401.31
60Ghana14031403
61Ivoorkust13921392
62Haïti13911391
63Jordanië1390.911390.91
64Griekenland13881388
65Ecuador1386.371386.37
66Peru13761376
67Fiji13731373
68Filipijnen13691369
69Turkije13631363
70Trinidad en Tobago13541354
71Israël1351.51351.5
72Iran1350.561350.56
73Uruguay1350.191350.19
74Equatoriaal-Guinea1349.961349.96
75Albanië1334.141334.14
76Hongkong13291329
77Tunesië1323.091323.09
78Azerbeidzjan1310.921310.92
79Bulgarije1300.81300.8
80Guatemala1289.771289.77
81Marokko12871287
82Kazachstan1286.541286.54
83Guam12821282
84Mali12761276
85Bahrein12741274
86Algerije12711271
87Senegal12471247
88Guyana12441244
89Tonga12401240
89Cuba12401240
91Bolivia1238.741238.74
92Maleisië12381238
93Malta1230.761230.76
94Zambia1230.561191
95Faeröer1230.031230.03
96Indonesië12221222
97Moldavië1221.091221.09
98Montenegro1208.181208.18
99Nieuw-Caledonië12081208
100Verenigde Arabische Emiraten12011201
101Nepal12001200
102Letland1199.781199.78
103Tahiti11961196
104Cookeilanden11941194
105Estland1187.731187.73
106Litouwen1186.891186.89
107Puerto Rico1178.271178.27
108Congo11781178
109Samoa11691169
110Congo DR11591159
111Dominicaanse Republiek1155.161162.54
112Ethiopië11511151
113El Salvador1145.851145.85
114Gambia11431143
115Kosovo1141.911141.91
116Salomonseilanden11401140
117Nicaragua1139.61134.15
118Honduras11361136
119Zimbabwe11321132
120Vanuatu11311131
120Palestina11311131
122Luxemburg1120.771120.77
123Georgië1119.791119.79
124Kirgizië11181118
125Mongolië11141114
126Cyprus1111.031111.03
127Angola11111111
128Armenië1105.831105.83
129Suriname10931093
130Singapore10891089
131Noord Macedonië1079.921079.92
132Gabon10661066
133Burkina Faso10621062
134St. Kitts10501050
135Tadzjikistan10351035
136Amerikaans Samoa10301030
137Bangladesh10081008
138Barbados10021002
139Bermuda987987
140Kenia986986
141St. Lucia982982
142Tanzania979979
143Sri Lanka968968
144Maldiven966966
145Libanon964.2964.2
146Namibië956956
146Saint Vincent en de Grenadines956956
148Dominica913913
149Malawi904904
150Rwanda899899
151Grenada892892
152Afghanistan884884
153Botswana879.86879.86
154Oeganda868868
155Amerikaanse Maagdeneilanden843843
156Lesotho842842
157Swaziland826826
158Belize824824
159Mozambique814814
160Antigua en Barbuda787787
161Bhutan769769
162Curaçao752752
163Andorra749749
164Comoren733733
165Aruba724724
166Madagaskar691691
167Turks- en Caicoseilanden674.48704
168Mauritius357357

Per AUGUSTUS 2021 (volgende release op 10 december 2021)

Nummer laatst FIFA-wereldranglijst bij de vrouwen:
168 Mauritius met 357 punten

Zie ook: Programma Leeuwinnen

Wereldranglijst voetbal vrouwen

De FIFA-ranglijst bij de vrouwen bestaat sinds 2003. Deze ranking van alle landen wereldwijd in het voetbal bepaalt mede de lotingen voor onder andere het WK Vrouwenvoetbal. Elk land kan per gespeelde wedstrijd punten krijgen, maar ook dalen in aantal punten. Er zijn verschillende wegingsfactoren. Hoeveel punten er bij een wedstrijd tussen twee landen behaald kunnen worden, hangt onder meer af van het belang van die wedstrijd. De wereldvoetbalbond hanteert hierbij een (tamelijk complexe) methodiek voor het creëren van zoveel mogelijk gelijke kansen voor alle landen.

De FIFA Women's Ranking geeft aan welk land zich in het vrouwenvoetbal onofficieel de sterkste van de wereld mag noemen. Hiervoor tellen de uitslagen mee van alle interlands van de hoogste, nationale landenteams. Het gaat om wedstrijden voor kwalificatie, vriendschappelijke interlands en wedstrijden op internationale toernooien zoals het EK, WK en de Olympische Spelen. Bij de indicatie van welk land de sterkste ter wereld is bij de voetbalvrouwen tellen recentere prestaties en punten het zwaarst.

De FIFA Ranglijst Mannen bestaat overigens al sinds 1992.

De hoogste plek ooit op de wereldranglijst voetbal bij de vrouwen voor de OranjeLeeuwinnen was plek 3. Dit was vooral te danken aan de prestaties van Nederland op het Europees kampioenschap vrouwenvoetbal 2017 (winst) en op het wereldkampioenschap in 2019 (finaleplaats).

FIFA_Ranglijst.jpg

Programma_Oranje_Vrouwen.jpg

Oranje_Vrouwen_op_tv_Leeuwinnen_op_tv.jpg