FIFA Ranglijst Vrouwen | wereldranglijst vrouwenvoetbal | Nederland op plaats 8 | up-to-date: december 2022

FIFA_ranglijst_vrouwen_voetbal_FIFA_ranking.jpg

Actuele wereldranglijst voetbal bij de vrouwen. FIFA Ranking vrouwen, per 9 december 2022: de Oranje Vrouwen uit Nederland staan op plek 8. De nieuwe FIFA ranglijst verschijnt op 24 maart 2023.

FIFA RANGLIJST VROUWEN

Nieuwe FIFA Women's Ranking over:

Actuele FIFA Ranking Vrouwen: wereldranglijst voetbal bij de vrouwen met de Leeuwinnen uit Nederland (nog steeds) op plaats 8. Vind hier de meest recente update van de FIFA Women's World Ranking (9 december 2022). Aan kop staan nog altijd de Verenigde Staten, de wereldkampioen. Op plek 2 staat nu weer Duitsland, dat de vorige keer Zweden nog voorbij zag komen maar nu weer achter zich heeft op plaats drie. Duitsland profiteert daarmee nog steeds van onder andere het behalen van de finale van het EK 2022. Daarachter komt onveranderd Engeland, op plek 4 derhalve, de ploeg van coach Sarina Wiegman die mede dankzij het winnen van het EK én goede resultaten daarna (zoals winst tegen de nummer één, de Verenigde Staten) een opmars heeft gemaakt. Frankrijk komt daarachter, op plek 5. En de OranjeLeeuwinnen? Nederland staat net als in de vorige editie van de FIFA Ranglijst Vrouwen achtste, nog achter nummer 6, de huidig Olympisch kampioen Canada, en nummer 7 Spanje (die twee hebben stuivertje gewisseld). Vind hier de nieuwste FIFA ranglijst met de laatste wijzigingen. De volgende release van de wereldranglijst bij het vrouwenvoetbal is op 24 maart 2023.

FIFA Ranking Vrouwen

FIFA Ranglijst VrouwenLandPuntenVorig aantal punten
1Verenigde Staten2078.522087.48
2Duitsland2073.732064.75
3Zweden2057.92066.3
4Engeland2052.92051.61
5Frankrijk2025.852023.09
6Canada2003.971997.31
7Spanje2000.311997.74
8Nederland1996.791994.69
9Brazilië1983.321989.98
10Noord-Korea19401940
Scroll verder voor de volledige lijst
FIFA Ranglijst VrouwenLandPuntenVorig aantal punten
1Verenigde Staten2078.52087.48
2Duitsland2073.732064.75
3Zweden2057.92066.3
4Engeland2052.92051.61
5Frankrijk2025.852023.09
6Canada2003.971997.31
7Spanje2000.311997.74
8Nederland1996.791994.69
9Brazilië1983.321989.98
10Noord-Korea19401940
11Japan1912.261918.16
12Australië1911.311903.1
13Noorwegen1911.041910.78
14China1862.871862.87
15Zuid-Korea1853.961849.16
16IJsland1850.911850.91
17Italië1846.681865.09
18Denemarken1845.461847.17
19Oostenrijk1803.351793.68
20België1792.921791.37
21Zwitserland1777.651777.65
22Portugal1744.111742.25
23Ierland1740.211739.46
24Nieuw Zeeland1738.931743.72
25Schotland1728.561727.97
26Rusland1717.061716.57
27Colombia1703.371706.46
28Tsjechië1693.911689.06
29Argentinië1659.41660.37
30Polen1656.421652.49
31Finland1654.991655.04
32Wales1652.721652.67
33Oekraïne1644.971644.97
34Vietnam1643.661643.66
35Mexico1623.11623.1
36Servië1622.351622.84
37Costa Rica1603.741604.91
38Chili1581.421583.86
39Chinees Taipei1581.21581.2
40Roemenië1572.511581.28
41Thailand1555.191555
42Hongarije1552.161543.19
43Slovenië1549.261549.26
44Jamaica1539.321544.86
45Niger1537.651537.65
46Slowakije1531.481534.03
47Noord-Ierland1526.211516.47
48Myanmar1517.951517.95
49Oezbekistan1514.851523.83
50Paraguay1514.11508.56
51Papoea-Nieuw-Guinea1512.431512.43
52Venezuela1486.321494.4
53Filipijnen1485.51483.06
54Zuid-Afrika1462.121462.12
55Haïti1444.621445.71
56Belarus1443.081447.37
57Panama1440.351432.87
58Kameroen1417.441417.44
59Ghana1416.771416.77
60Kroatië1410.321410.32
61Indië1405.791405.79
62Griekenland1404.311404.05
63Bosnië en Herzegovina1392.461392.46
64Turkije1383.241373.01
65Ivoorkust1379.391379.39
66Ecuador1377.861370.61
67Uruguay1374.141374.14
68Iran1369.021364.73
69Jordanië1365.141375.37
70Israël1360.761360.76
71Fiji1345.581345.58
72Equatoriaal-Guinea1344.471344.47
73Albanië1342.431342.43
74Peru1326.331334.47
75Trinidad en Tobago1318.111318.11
76Marokko1314.811315.57
77Hong Kong1314.351314.35
78Tunesië1298.61298.6
79Azerbeidzjan1296.271296.27
80Algerije1288.271288.27
81Zambia1285.591282.5
82Mali1273.241273.24
83Guatemala1259.691259.69
84Senegal1258.351258.35
85Laos1257.981257.98
86Bahrein1254.121254.12
87Guyana1247.771247.77
88Malta1236.191236.19
89Maleisië1231.941231.94
90Egypte1229.981229.98
91Estland1226.491216.98
92Bulgarije1223.981223.98
93Tonga1221.481221.48
94Guam1218.071218.07
95Cuba1217.561217.56
96Montenegro1214.961224.47
97Indonesië1213.691213.69
98Bolivia1213.11213.1
99Samoa1212.011212.01
100Litouwen1207.071201.07
101Kazachstan1205.621205.62
102Faeröer Eilanden1204.241204.24
103Nepal1195.361195.36
104Puerto Rico1186.721186.72
105Solomon Eilanden1181.111181.11
106Nieuw-Caledonië1175.631175.63
107Tahiti1175.091175.09
108Cook Eilanden1174.931174.93
109Dominicaanse Republiek1173.441173.44
110Moldavië1169.451169.45
111Kosovo1165.731165.73
112Congo1161.461161.46
113Congo DR Kinshasa11591159
114Verenigde Arabische Emiraten1158.261158.26
115Nicaragua1157.631157.63
116El Salvador1148.881148.88
117Honduras1145.71145.7
118Luxemburg1144.081150.08
119Letland1142.41142.4
120Cambodja1142.141142.14
121Togo1138.331138.33
122Vanuatu1132.821132.82
123Gambia1124.041124.04
124Kirgizië1120.591120.59
125Cyprus1120.541120.8
126Ethiopië1117.661117.66
127Zimbabwe1115.591115.59
128Georgië1113.381113.38
129Mongolië1111.951111.95
130Palestina1098.761098.76
131Noord-Macedonië1096.391096.39
132Saint Kitts1090.741090.74
133Surinaams1089.151089.15
134Singapore1084.11084.1
135Gabon1079.871079.87
136Guinee1078.561078.56
137Turkmenistan1075.411075.41
138Sierra Leone1073.891073.89
139Armenië1068.191068.19
140Bangladesh1054.551054.55
141Burkina Faso1050.871050.87
142Libanon1038.391038.39
143Angola1037.321037.32
144Tadzjikistan1033.871033.87
145Amerikaans Samoa10301030
146Benin1020.941020.94
147Namibië1011.921011.92
148Bermuda1007.551007.55
149Kenia991.78991.78
150Botswana984.32984.32
151St. Lucia982982
152Tanzania980.17980.17
153Oost-Timor973.91973.91
154Barbados966.8966.8
155Sri Lanka955.21955.21
156Saint Vincent en de Grenadines950.85950.85
157Syrië942.82942.82
158Malawi941941
159Malediven938.55938.55
160Pakistan928.4928.4
161Oeganda924.09924.09
162Dominica910.74910.74
163Rwanda894.87894.87
164Liberia891.31891.31
165Seychellen884.64884.64
166Niger877.93877.93
167Kaaimaneilanden854.05854.05
168Grenada849.17849.17
169Lesotho847.17847.17
170Belize839.85839.85
171Guinee-Bissau835.18835.18
172Mozambique820.17820.17
173Antigua en Barbuda804.42804.42
174Burundi799.08799.08
175Eswatini798.94798.94
176Amerikaanse Maagdeneilanden793.07793.07
177Bhutan777.27777.27
178Curaçao771.22771.22
179Andorra751.46751.46
180Britse Maagdeneilanden735.87735.87
181Aruba728.86728.86
182Comoren724.52724.52
183Madagaskar691691
184Anguilla687.55687.55
185Turks- en Caicoseilanden664.95664.95
186Zuid-Soedan649.69649.69
187Mauritius362.92362.92

Zie ook: Programma Leeuwinnen

Per DECEMBER 2022 (volgende release op 24 maart 2023)

Nummer laatst FIFA-wereldranglijst bij de vrouwen:
187 Mauritius met 363 punten

SPEELSCHEMA WK VROUWEN

Speelschema_WK_Vrouwen_2023.jpg

Wereldranglijst voetbal vrouwen

De FIFA-ranglijst bij de vrouwen bestaat sinds 2003. Deze ranking van alle landen wereldwijd in het voetbal bepaalt mede de lotingen voor onder andere het WK Vrouwenvoetbal. Elk land kan per gespeelde wedstrijd punten krijgen, maar ook dalen in aantal punten. Er zijn verschillende wegingsfactoren. Hoeveel punten er bij een wedstrijd tussen twee landen behaald kunnen worden, hangt onder meer af van het belang van die wedstrijd. De wereldvoetbalbond hanteert hierbij een (tamelijk complexe) methodiek voor het creëren van zoveel mogelijk gelijke kansen voor alle landen.

De FIFA Women's Ranking geeft aan welk land zich in het vrouwenvoetbal onofficieel de sterkste van de wereld mag noemen. Hiervoor tellen de uitslagen mee van alle interlands van de hoogste, nationale landenteams. Het gaat om wedstrijden voor kwalificatie, vriendschappelijke interlands en wedstrijden op internationale toernooien zoals het EK, WK en de Olympische Spelen. Bij de indicatie van welk land de sterkste ter wereld is bij de voetbalvrouwen tellen recentere prestaties en punten het zwaarst.

De FIFA Ranglijst Mannen bestaat overigens al sinds 1992.

De hoogste plek ooit op de wereldranglijst voetbal bij de vrouwen voor de OranjeLeeuwinnen was plek 3. Dit was vooral te danken aan de prestaties van Nederland op het Europees kampioenschap vrouwenvoetbal 2017 (winst) en op het wereldkampioenschap in 2019 (finaleplaats).

FIFA_Ranglijst.jpg

Programma_Oranje_Vrouwen.jpg

Oranje_Vrouwen_op_tv_Leeuwinnen_op_tv.jpg

Speelschema_WK_Vrouwen_2023.jpg