FIFA Ranglijst Vrouwen | wereldranglijst vrouwenvoetbal | Nederland op plaats 7 | up-to-date: augustus 2023

FIFA_ranglijst_vrouwen_voetbal_fifa_ranking.jpg

Actuele wereldranglijst voetbal bij de vrouwen. FIFA Ranking vrouwen, per 25 augustus 2023: de Oranje Vrouwen uit Nederland staan op plek 7. De nieuwe FIFA ranglijst verschijnt op 15 december 2023.

FIFA RANGLIJST VROUWEN

Nieuwe FIFA Women's Ranking over:

Actuele FIFA Ranking Vrouwen: wereldranglijst voetbal bij de vrouwen met de Leeuwinnen uit Nederland op plaats 7. Daarmee is Oranje twee plaatsen gestegen, voornamelijk dankzij de behaalde kwartfinale op het WK 2023. Vind hier de meest recente update van de FIFA Women's World Ranking (25 augustus 2023).

Sinds de vorige editie zijn er 131 interlands in het nationale vrouwenvoetbal gespeeld, voor het grootste deel in het kader van het FIFA wereldkampioenschap in Australië en Nieuw Zeeland. Wereldkampioen Spanje maakte dankzij de titel een reuzensprong: van plek 6 naar plek 2. Toch is het halve finalist Zweden dat nu (voor het eerst) de koppositie van de Vrouwen FIFA Ranking inneemt.

Voormalig aanvoerder van de wereldranglijst, de Verenigde Staten, staat nu derde, na de vroegtijdige aftocht op het WK. Ook Duitsland (van plek 2 naar plek 6) en Canada (van plek 7 naar plek 10) kennen een duikeling in de Top 10 door teleurstellende prestaties op het WK. Nederland echter heeft twee plaatsen weten te klimmen: Oranje Vrouwen stond op plaats 9, maar inmiddels op plaats 7.

Vind hier de nieuwste FIFA ranglijst met de laatste wijzigingen. De volgende release van de wereldranglijst bij het vrouwenvoetbal is op 15 december 2023.

FIFA Ranking Vrouwen

FIFA Ranglijst VrouwenLandPuntenVorig aantal punten
1Zweden2069.172049.71
2Spanje2051.842002.28
3Verenigde Staten2051.212090.03
4Engeland2030.142040.76
5Frankrijk2004.172026.65
6Duitsland1987.672061.56
7Nederland1984.51980.47
8Japan1961.351916.68
9Brazilië1949.411995.3
10Canada1944.841996.34
11Australië1882.881919.69
12Denemarken1859.471866.25
13Noorwegen1856.451908.25
14IJsland1851.051854.4
15China1819.591854.49
16Oostenrijk1806.841813.56
17Italië1795.181846.5
18België1793.531795.67
19Portugal1785.781745.13
20Zuid-Korea1773.931840.27
21Zwitserland1755.461765.9
22Colombia1743.81702.64
23Schotland1743.561735.87
24Ierland1724.011743.59
25Rusland1717.171717.06
26Nieuw Zeeland1682.371699.7
27Tsjechië1680.911690.16
28Finland1680.671676.76
29Wales1666.321665.82
30Polen1662.261662.26
31Argentinië1658.981682.45
32Nigeria1649.081554.94
33Oekraïne1642.321644.63
34Vietnam1622.951648.89
35Servië1622.421622.42
36Mexico1621.81621.8
37Jamaica1588.671536.81
38Chinees Taipei1578.281578.28
39Roemenië1563.951564.03
40Slovenië1556.251556.25
41Chili1553.041553.22
42Hongarije1547.031544.83
43Costa Rica1546.611596.94
44Filipijnen1540.891512.97
45Zuid-Afrika1538.321471.52
46Thailand1535.031530.56
47Noord-Ierland1533.471523.83
48Slowakije1510.781512.7
49Paraguay1505.21505.2
50Oezbekistan1499.031498.55
51Myanmar1487.581487.58
52Haïti1486.971475.33
53Venezuela1486.321486.32
54Papoea-Nieuw-Guinea1469.521469.52
55Panama1469.441482.51
56Kameroen1445.751445.75
57Belarus1442.61443.08
58Marokko1438.31334.08
59Ghana1428.371419.63
60Kroatië1416.261416.26
61India1413.521413.52
62Griekenland1411.461405.82
63Iran1409.781409.89
64Turkije1391.921388.37
65Uruguay1385.451385.45
66Ivoorkust1379.391379.39
67Ecuador1378.171376.11
68Bosnië en Herzegovina1374.581382.41
69Zambia1362.591298.31
70Israël1358.371358.37
71Fiji1345.581345.58
72Albanië1342.431342.43
73Jordanië1322.781322.78
74Peru1318.611318.61
75Trinidad en Tobago1318.111318.11
76Tunesië1298.61298.6
77Hong Kong1293.41297.87
78Azerbeidzjan1290.241290.24
79Equatoriaal-Guinea12901344.47
80Algerije1278.481288.27
81Senegal1274.231264.44
82Mali1260.131273.24
83Guatemala1259.691259.69
84Bahrein1254.121254.12
85Guyana1247.771247.77
86Malta1242.51245.35
87Laos1240.521240.52
88Egypte1229.981229.98
89Maleisië1228.661228.66
90Bulgarije1228.321228.25
91Montenegro1228.031224.14
92Tonga1221.481221.48
93Guam1218.071218.07
94Litouwen1216.591216.59
95Cuba1215.51217.56
96Bolivia1213.11213.1
97Samoa1212.011212.01
98Estland1207.771211.02
99Kazachstan1205.621205.62
100Faeröer eilanden1201.161201.16
101Nepal1199.021199.88
102Kosovo1188.461188.46
103Puerto Rico1181.641186.72
104Solomon Eilanden1181.111181.11
105Indonesië1179.931179.93
106Dominicaanse Republiek1177.621173.44
107Nieuw-Caledonië1175.631175.63
108Tahiti1175.091175.09
109Cook Eilanden1174.931174.93
110Congo1161.461161.46
111Congo DR Kinshasa11591159
112Verenigde Arabische Emiraten1158.261158.26
113Nicaragua1157.631157.63
114Moldavië1157.451161.34
115El Salvador1148.881148.88
116Honduras1145.71145.7
117Luxemburg1145.651145.65
118Cambodja1144.561144.56
119Letland1142.41142.4
120Togo1138.331138.33
121Cyprus1134.281134.28
122Vanuatu1132.821132.82
123Gambia1129.721129.72
124Ethiopië1117.661117.66
125Zimbabwe1115.591115.59
126Georgië1113.381113.38
127Mongolië1108.791108.79
128Kirgizië1099.571099.57
129Noord-Macedonië1093.351093.35
130Singapore1091.541090.86
131Sint Kitts1090.741090.74
132Suriname1089.151089.15
133Kaapverdië1088.271088.27
134Palestina1082.91091.95
135Gabon1079.871079.87
136Turkmenistan1075.411075.41
137Libanon1071.931062.88
138Guinee1067.161075.9
139Burkina Faso1064.881050.87
140Namibië1063.691011.92
141Sierra Leone1059.981059.98
142Bangladesh1054.511054.55
143Armenië1044.941044.94
144Angola1037.321037.32
145Benin1015.921020.94
146Bermuda1007.551007.55
147Kenia991.78991.78
148Tadzjikistan991.2991.2
149Botswana984.32984.32
150St. Lucia982982
151Tanzania975.93980.17
152Barbados966.8966.8
153Sri Lanka955.21955.21
154Saint Vincent en de Grenadines950.85950.85
155Oeganda949.35924.09
156Oost-Timor946.01946.01
157Pakistan943.9944.58
158Syrië942.82942.82
159Malawi941941
160Malediven938.55938.55
161Dominica910.74910.74
162Liberia891.31891.31
163Seychellen884.64884.64
164Niger877.93877.93
165Rwanda876.66894.87
166Kaaimaneilanden854.05854.05
167Grenada849.17849.17
168Lesotho847.17847.17
169Bhutan841.86841.86
170Guinee-Bissau840.64834.73
171Belize839.85839.85
172Saoedi-Arabië835.44844.3
173Mozambique820.17820.17
174Antigua en Barbuda804.42804.42
175Burundi799.08799.08
176Swaziland798.94798.94
177Amerikaanse Maagdeneilanden793.07793.07
178Curaçao771.22771.22
179Andorra760.32751.46
180Britse Maagdeneilanden735.87735.87
181Aruba728.86728.86
182Comoren722.61722.61
183Anguilla687.55687.55
184Turks- en Caicoseilanden664.95664.95
185Zuid-Soedan649.69649.69
186Mauritius375.59375.59

Zie ook: Programma Leeuwinnen

Per AUGUSTUS 2023 (volgende release op 15 december 2023)

Nummer laatst FIFA-wereldranglijst bij de vrouwen:
186 Mauritius met 376 punten

Wereldranglijst voetbal vrouwen

De FIFA-ranglijst bij de vrouwen bestaat sinds 2003. Deze ranking van alle landen wereldwijd in het voetbal bepaalt mede de lotingen voor onder andere het WK Vrouwenvoetbal. Elk land kan per gespeelde wedstrijd punten krijgen, maar ook dalen in aantal punten. Er zijn verschillende wegingsfactoren. Hoeveel punten er bij een wedstrijd tussen twee landen behaald kunnen worden, hangt onder meer af van het belang van die wedstrijd. De wereldvoetbalbond hanteert hierbij een (tamelijk complexe) methodiek voor het creëren van zoveel mogelijk gelijke kansen voor alle landen.

De FIFA Women's Ranking geeft aan welk land zich in het vrouwenvoetbal onofficieel de sterkste van de wereld mag noemen. Hiervoor tellen de uitslagen mee van alle interlands van de hoogste, nationale landenteams. Het gaat om wedstrijden voor kwalificatie, vriendschappelijke interlands en wedstrijden op internationale toernooien zoals het EK, WK en de Olympische Spelen. Bij de indicatie van welk land de sterkste ter wereld is bij de voetbalvrouwen tellen recentere prestaties en punten het zwaarst.

De FIFA Ranglijst Mannen bestaat overigens al sinds 1992.

De hoogste plek ooit op de wereldranglijst voetbal bij de vrouwen voor de OranjeLeeuwinnen was plek 3. Dit was vooral te danken aan de prestaties van Nederland op het Europees kampioenschap vrouwenvoetbal 2017 (winst) en op het wereldkampioenschap in 2019 (finaleplaats).

FIFA_Ranglijst.jpg

Programma_Oranje_Vrouwen.jpg

Oranje_Vrouwen_op_tv_Leeuwinnen_op_tv.jpg