FIFA Ranglijst Vrouwen | wereldranglijst vrouwenvoetbal | Nederland op plaats 5 | up-to-date: maart 2022

FIFA_ranglijst_vrouwen_voetbal_FIFA_ranking.jpg

Actuele wereldranglijst voetbal bij de vrouwen. FIFA Ranking vrouwen, per 25 maart 2022: de Oranje Vrouwen uit Nederland staan op plek 5. De nieuwe FIFA ranglijst verschijnt op 17 juni 2022.

FIFA RANGLIJST VROUWEN

Nieuwe FIFA Women's Ranking over:

Actuele FIFA Ranking Vrouwen: wereldranglijst voetbal bij de vrouwen met de Leeuwinnen uit Nederland (een plek lager) op plaats 5. Vind hier de meest recente update van de FIFA Women's World Ranking (25 maart 2022). Aan kop staan nog altijd de Verenigde Staten, de wereldkampioen. Op plek 2 staat nog altijd Zweden. Frankrijk bekleedt de derde plek. Duitsland is gedaald naar plaats 4. Nederland blijft ongewijzigd vijfde en Olympisch kampioen Canada staat nog altijd zesde. Vind hier de nieuwste FIFA ranglijst met de laatste wijzigingen. De volgende release van de wereldranglijst bij het vrouwenvoetbal is op 17 juni 2022.

FIFA Ranking Vrouwen

FIFA Ranglijst VrouwenLandPuntenVorig aantal punten
1Verenigde Staten2104.062109.09
2Zweden2081.542079.13
3Frankrijk2046.482034.41
4Duitsland2040.982070.26
5NEDERLAND2013.932021.99
6Canada2010.072007.21
7Spanje1980.281959.16
8Engeland1977.781974.29
9Brazilië1969.341976.86
10Noord-Korea19401940
11Noorwegen1918.61930.44
12Australië1911.11933.8
13Japan1910.671911
14Italië1886.791872.97
15Denemarken1871.961880.31
16China1858.991814.22
17Zuid-Korea1843.211817.62
18IJsland1839.371834.53
19Zwitserland1824.731832.74
20België1807.421808.13
21Oostenrijk1788.811778.05
22Nieuw Zeeland1747.161752.47
23Schotland1733.841742.15
24Tsjechische Republiek1719.771716.07
25Rusland1717.041714.58
26Colombia1702.31709.25
27Mexico1694.471694.33
28Finland1688.571685.94
29Portugal1680.621676.66
30Ierland1671.851665.8
31Wales1659.11655.25
32Vietnam1655.251659.17
33Polen1649.011670.88
34Argentinië1646.671640.32
35Oekraïne1645.661639.98
36Costa Rica1628.461627.7
37Chili1622.281622.4
38Servië1598.981584.19
39Nigeria1597.061584.09
40Chinees Taipei1585.211591.76
41Hongarije1549.221537.57
42Roemenië1544.381547.13
43Thailand1541.051603.53
44Slowakije1538.171533.68
45Myanmar1523.81521.79
46Noord-Ierland1523.281523.28
47Slovenië1522.051516.87
48Oezbekistan1518.371524.45
49Papoea-Nieuw-Guinea15041504
50Paraguay1485.031487.29
51Jamaica1473.241471.64
52Kameroen1449.611443.41
53Venezuela1449.511448.04
54Filipijnen1438.91385.64
55Belarus1429.741429.74
56Ghana1423.321423.32
57Zuid-Afrika1418.231423.37
58Panama1417.61415.31
59India1417.271428.51
60Kroatië1408.551413.73
61Haïti1402.041391
62Griekenland1395.531393.41
63Jordanië1389.381389.38
64Ivoorkust1379.031392
65Ecuador1377.51377.38
66Peru1377.11377.1
67Fiji13731373
68Bosnië en Herzegovina1371.581372.76
69Turkije1370.561384.16
70Iran1361.161364.63
71Uruguay1360.091357.84
72Tunesië1350.141344.65
73Trinidad en Tobago1345.191345.98
74Equatoriaal-Guinea1344.471349.96
75Albanië1337.851337.85
76Israël13371339.12
77Marokko1309.631298.55
78Hong Kong1307.291307.29
79Guatemala1293.881289.77
80Algerije1288.271292.25
81Azerbeidzjan1274.041274.04
82Mali1273.241275.4
83Laos1272.761272.76
84Montenegro1269.81269.8
85Bulgarije1267.811277.05
86Kazachstan1265.991265.99
87Bahrein1254.121254.12
88Maleisië1252.581252.58
89Senegal1248.481246.31
90Guyana1248.471244
91Cuba1242.651240
92Tonga12401240
93Bolivia1239.091239.09
94Malta1229.31231.65
95Egypte1225.341225.34
96Indonesië1220.391236.24
97Guam1218.071218.07
98Faeröer1216.861216.86
99Nieuw-Caledonië12081208
100Moldavië1203.951212.67
101Litouwen1201.311200.77
102Nepal1196.731196.73
103Zambia1196.551217.16
104Cook Eilanden11941194
105Tahiti1189.721196
106Verenigde Arabische Emiraten1181.721181.72
107Puerto Rico1179.691178.27
108Estland1177.911177.91
109Dominicaanse Republiek1174.971161.97
110Letland1169.151162.43
111Samoa11691169
112Kosovo1164.271164.27
113Congo1164.131164.13
114Congo DR Kinshasa11591159
115Togo1146.97962
116Luxemburg1145.221138.94
117El Salvador1144.71138.31
118Nicaragua1141.751139.95
119Solomon Eilanden11401140
120Honduras1135.271143.55
121Vanuatu11311131
122Gambia1126.11132.29
123Ethiopië1124.311124.31
124Cyprus1123.161123.16
125Georgië1120.791120.79
126Kirgizië11181118
127Zimbabwe1115.591132.9
128Mongolië1111.951111.95
129Palestina1103.051103.05
130Suriname1094.161093
131Armenië1085.541085.54
132Noord-Macedonië1085.291085.29
133Gabon1079.871079.87
134Guinee1078.561078.56
135Singapore1074.761074.76
136Sierra Leone1073.891073.89
137Burkina Faso10621062
138Saint Kitts1054.671050
139Tadzjikistan1044.071044.07
140Angola1041.911041.91
141Libanon1032.231032.23
142Amerikaans Samoa10301030
143Benin1020.941020.94
144Namibië1020.53993.49
145Bangladesh1004.611004.61
146Barbados1004.161002
147Bermuda999.93987
148Kenia991.78991.78
149St. Lucia982982
150Sri Lanka968968
151Tanzania963.61963.61
152Malediven952.73952.73
153Saint Vincent en de Grenadines950.6956
154Botswana950.57933.26
155Malawi942.66942.66
156Dominica911.07913
157Oeganda902.65902.65
158Rwanda899899
159Liberia891.31891.31
160Grenada886.23892
161Niger877.93877.93
162Lesotho842842
163Kaaimaneilanden827.25849
164Amerikaanse Maagdeneilanden823.36843
165Belize819.7824
166Mozambique815.14815.14
167Eswatini807.89807.89
168Antigua en Barbuda803.86787
169Bhutan769769
170Andorra749749
171Curaçao744.01752
172Comoren733733
173Aruba717.46724
174Madagaskar691691
175Anguilla690.8697
176Turks- en Caicoseilanden670.94674.48
177Zuid-Soedan651.11651.11
178Mauritius357357

Per MAART 2022 (volgende release op 17 juni 2022)

Nummer laatst FIFA-wereldranglijst bij de vrouwen:
178 Mauritius met 357 punten

Zie ook: Programma Leeuwinnen

Wereldranglijst voetbal vrouwen

De FIFA-ranglijst bij de vrouwen bestaat sinds 2003. Deze ranking van alle landen wereldwijd in het voetbal bepaalt mede de lotingen voor onder andere het WK Vrouwenvoetbal. Elk land kan per gespeelde wedstrijd punten krijgen, maar ook dalen in aantal punten. Er zijn verschillende wegingsfactoren. Hoeveel punten er bij een wedstrijd tussen twee landen behaald kunnen worden, hangt onder meer af van het belang van die wedstrijd. De wereldvoetbalbond hanteert hierbij een (tamelijk complexe) methodiek voor het creëren van zoveel mogelijk gelijke kansen voor alle landen.

De FIFA Women's Ranking geeft aan welk land zich in het vrouwenvoetbal onofficieel de sterkste van de wereld mag noemen. Hiervoor tellen de uitslagen mee van alle interlands van de hoogste, nationale landenteams. Het gaat om wedstrijden voor kwalificatie, vriendschappelijke interlands en wedstrijden op internationale toernooien zoals het EK, WK en de Olympische Spelen. Bij de indicatie van welk land de sterkste ter wereld is bij de voetbalvrouwen tellen recentere prestaties en punten het zwaarst.

De FIFA Ranglijst Mannen bestaat overigens al sinds 1992.

De hoogste plek ooit op de wereldranglijst voetbal bij de vrouwen voor de OranjeLeeuwinnen was plek 3. Dit was vooral te danken aan de prestaties van Nederland op het Europees kampioenschap vrouwenvoetbal 2017 (winst) en op het wereldkampioenschap in 2019 (finaleplaats).

FIFA_Ranglijst.jpg

Programma_Oranje_Vrouwen.jpg

Oranje_Vrouwen_op_tv_Leeuwinnen_op_tv.jpg

Programma_EK_Voetbal_Vrouwen_2022.jpg