FIFA Ranglijst Vrouwen | wereldranglijst vrouwenvoetbal | Nederland op plaats 6 | up-to-date: augustus 2022

FIFA_ranglijst_vrouwen_voetbal_FIFA_ranking.jpg

Actuele wereldranglijst voetbal bij de vrouwen. FIFA Ranking vrouwen, per 5 augustus 2022: de Oranje Vrouwen uit Nederland staan op plek 6. De nieuwe FIFA ranglijst verschijnt op 13 oktober 2022.

FIFA RANGLIJST VROUWEN

Nieuwe FIFA Women's Ranking over:

Actuele FIFA Ranking Vrouwen: wereldranglijst voetbal bij de vrouwen met de Leeuwinnen uit Nederland (twee plekken lager) op plaats 6. Vind hier de meest recente update van de FIFA Women's World Ranking (5 augustus 2022). Aan kop staan nog altijd de Verenigde Staten, de wereldkampioen. Op plek 2 staat Duitsland, dat gestegen is dankzij het behalen van de finale van het EK 2022. Zweden staat op plaats drie nog altijd één plek hoger dan Engeland, dat vooral dankzij het winnen van het laatste EK een opmars heeft gemaakt vanaf de achtste stek. Ook Frankrijk - dat weliswaar drie plaatsen gedaald is - staat nog boven de OranjeLeeuwinnen. Nederland heeft na het EK twee posities toe moeten geven. Olympisch kampioen Canada staat zevende. Vind hier de nieuwste FIFA ranglijst met de laatste wijzigingen. De volgende release van de wereldranglijst bij het vrouwenvoetbal is op 13 oktober 2022.

FIFA Ranking Vrouwen

FIFA Ranglijst VrouwenLandPuntenVorig aantal punten
1Verenigde Staten2111.472104.25
2Duitsland2059.752010.39
3Zweden2050.182061.17
4Engeland2039.441982.05
5Frankrijk2037.692041.02
6NEDERLAND2002.992013.34
7Canada1986.512003.01
8Spanje1983.131985.84
9Brazilië1975.821973.86
10Noord-Korea19401940
Scroll verder voor de volledige lijst
FIFA Ranglijst VrouwenLandPuntenVorig aantal punten
1Verenigde Staten2111.472104.25
2Duitsland2059.752010.39
3Zweden2050.182061.17
4Engeland2039.441982.05
5Frankrijk2037.692041.02
6NEDERLAND2002.992013.34
7Canada1986.512003.01
8Spanje1983.131985.84
9Brazilië1975.821973.86
10Noord-Korea19401940
11Japan1917.071910.67
12Australië1906.21912.74
13Noorwegen1889.961914.9
14IJsland1870.661856.65
15Italië1868.291904.33
16China1862.871858.99
17Denemarken1855.491873.03
18Zuid-Korea1850.091845.01
19België1823.831812
20Oostenrijk1813.371784.32
21Zwitserland1775.361796.49
22Nieuw Zeeland1741.941745.52
23Schotland1739.831723.64
24Rusland1717.041717.04
25Colombia1700.41690.58
26Ierland1695.261692.08
27Portugal1688.061679.68
28Tsjechische Republiek1675.211705.48
29Finland1669.241685.84
30Wales1665.241663.99
31Argentinië1660.371641.82
32Polen1647.921651.89
33Vietnam1643.661655.51
34Oekraïne1643.461645.66
35Servië1630.681634.38
36Mexico1628.951695.14
37Costa Rica1612.441629.65
38Chinees Taipei1581.21585.21
39Chili1580.91627.13
40Roemenië1574.31568.45
41Thailand15551547.02
42Jamaica1543.931477.41
43Slowakije1541.411541.41
44Hongarije1538.351552.34
45Slovenië1536.951536.95
46Nigeria1535.091604.42
47Oezbekistan1523.831518.18
48Myanmar1517.951517.59
49Papoea-Nieuw-Guinea1512.431503.99
50Noord-Ierland1511.131518.14
51Paraguay1510.531489.74
52Venezuela1494.41460.63
53Filipijnen1479.911455.22
54Zuid-Afrika1464.361418.52
55Belarus1457.751426.75
56Haïti1445.711413.74
57Panama1425.651419.22
58India1425.511425.51
59Kameroen1417.441449.61
60Ghana1416.771416.77
61Griekenland1409.311410.46
62Kroatië1404.391404.39
63Bosnië en Herzegovina1385.21394.27
64Ivoorkust1379.391379.03
65Ecuador1377.831372.8
66Jordanië1377.441377.44
67Turkije1374.841376.37
68Uruguay1374.141360.09
69Israël1365.341346.28
70Iran1364.731361.16
71Albanië1346.011346.01
72Fiji1345.581361.67
73Equatoriaal-Guinea1344.471344.47
74Peru1334.471377.1
75Trinidad en Tobago1318.111334.53
76Marokko1315.411320.92
77Hong Kong1314.351307.29
78Tunesië1298.61350.14
79Algerije1288.271288.27
80Zambia1280.191190.41
81Azerbeidzjan1274.51272.67
82Mali1273.241273.24
83Guatemala1259.691259.69
84Senegal1258.351248.48
85Laos1257.981259.22
86Bahrein1254.121254.12
87Montenegro1251.281251.28
88Guyana1247.771247.77
89Kazachstan1234.31251.66
90Maleisië1231.941252.58
91Malta12311231
92Bulgarije1229.791248.86
93Egypte1228.151228.15
94Tonga1221.481236.86
95Litouwen1219.511215.74
96Guam1218.071218.07
97Cuba1217.561217.56
98Bolivia1213.11239.09
99Samoa1212.011169
100Faeröer1211.41213.86
101Indonesië1209.021220.39
102Nepal1196.731196.73
103Puerto Rico1186.721186.72
104Verenigde Arabische Emiraten1181.721181.72
105Solomon Eilanden1181.111140
106Estland1180.341162.98
107Nieuw-Caledonië1175.631208
108Tahiti1175.091189.72
109Cook Eilanden1174.931194
110Dominicaanse Republiek1173.441173.44
111Moldavië1170.71180.31
112Letland1168.471158.94
113Kosovo1162.681164.92
114Congo1161.461161.46
115Congo DR Kinshasa11591159
116Nicaragua1157.631157.63
117Luxemburg1150.791160.31
118El Salvador1148.881148.88
119Honduras1145.71145.7
120Cambodja1142.141063.41
121Togo1138.331146.97
122Vanuatu1132.821131
123Gambia1124.041124.04
124Cyprus1123.461123.46
125Kirgizië1120.591118
126Georgië1118.091120.42
127Ethiopië1117.661117.66
128Zimbabwe1115.591115.59
129Mongolië1111.951111.95
130Palestina1103.051103.05
131Saint Kitts1090.741090.74
132Suriname1089.151089.15
133Singapore1088.771084.94
134Noord-Macedonië1082.421080.18
135Gabon1079.871079.87
136Guinee1078.561078.56
137Turkmenistan1075.411040
138Sierra Leone1073.891073.89
139Armenië1072.971072.97
140Burkina Faso1050.871062
141Angola1041.911041.91
142Tadzjikistan1033.871044.07
143Libanon1032.231032.23
144Amerikaans Samoa10301030
145Benin1020.941020.94
146Namibië1020.531020.53
147Bangladesh1017.161004.61
148Bermuda1007.551007.55
149Kenia991.78991.78
150St. Lucia982982
151Botswana979.35956.71
152Oost-Timor973.91981
153Sri Lanka968968
154Barbados966.8966.8
155Tanzania965.82965.82
156Malediven952.73952.73
157Saint Vincent en de Grenadines950.85950.85
158Malawi942.66942.66
159Oeganda924.09915.09
160Dominica910.74910.74
161Rwanda894.87894.87
162Liberia891.31891.31
163Seychellen884.64891
164Niger877.93877.93
165Kaaimaneilanden854.05854.05
166Grenada849.17849.17
167Lesotho842842
168Belize839.85839.85
169Guinee-Bissau835.18829.44
170Mozambique815.14815.14
171Eswatini807.89807.89
172Antigua en Barbuda804.42804.42
173Burundi799.08804.07
174Amerikaanse Maagdeneilanden793.07793.07
175Curaçao771.22771.22
176Bhutan769769
177Andorra751.46749
178Britse Maagdeneilanden735.87735.87
179Comoren733733
180Aruba728.86728.86
181Madagaskar691691
182Anguilla687.55687.55
183Turks- en Caicoseilanden664.95664.95
184Zuid-Soedan649.69649.69
185Mauritius363.36357

Per AUGUSTUS 2022 (volgende release op 13 oktober 2022)

Nummer laatst FIFA-wereldranglijst bij de vrouwen:
185 Mauritius met 363 punten

Zie ook: Programma Leeuwinnen

SPEELSCHEMA EK VROUWEN

Speelschema_EK_Vrouwen_2022_Engeland.jpg

Wereldranglijst voetbal vrouwen

De FIFA-ranglijst bij de vrouwen bestaat sinds 2003. Deze ranking van alle landen wereldwijd in het voetbal bepaalt mede de lotingen voor onder andere het WK Vrouwenvoetbal. Elk land kan per gespeelde wedstrijd punten krijgen, maar ook dalen in aantal punten. Er zijn verschillende wegingsfactoren. Hoeveel punten er bij een wedstrijd tussen twee landen behaald kunnen worden, hangt onder meer af van het belang van die wedstrijd. De wereldvoetbalbond hanteert hierbij een (tamelijk complexe) methodiek voor het creëren van zoveel mogelijk gelijke kansen voor alle landen.

De FIFA Women's Ranking geeft aan welk land zich in het vrouwenvoetbal onofficieel de sterkste van de wereld mag noemen. Hiervoor tellen de uitslagen mee van alle interlands van de hoogste, nationale landenteams. Het gaat om wedstrijden voor kwalificatie, vriendschappelijke interlands en wedstrijden op internationale toernooien zoals het EK, WK en de Olympische Spelen. Bij de indicatie van welk land de sterkste ter wereld is bij de voetbalvrouwen tellen recentere prestaties en punten het zwaarst.

De FIFA Ranglijst Mannen bestaat overigens al sinds 1992.

De hoogste plek ooit op de wereldranglijst voetbal bij de vrouwen voor de OranjeLeeuwinnen was plek 3. Dit was vooral te danken aan de prestaties van Nederland op het Europees kampioenschap vrouwenvoetbal 2017 (winst) en op het wereldkampioenschap in 2019 (finaleplaats).

FIFA_Ranglijst.jpg

Programma_Oranje_Vrouwen.jpg

Oranje_Vrouwen_op_tv_Leeuwinnen_op_tv.jpg

Programma_EK_Voetbal_Vrouwen_2022.jpg