FIFA Ranking, Nederland op plek 11

FIFA_Ranglijst.jpg

Dit is de actuele wereldranglijst voetbal: de FIFA Ranking per 16 september 2021, met Nederland op plek 11 van de ranglijst bij de mannen.

FIFA RANGLIJST VOETBAL

Nieuwe release FIFA Ranking

Actuele FIFA Ranking: wereldranglijst voetbal bij de mannen, met Nederland op plaats 11. Vind hier de meest recente update van de FIFA Men's World Ranking (16 september 2021). Er zijn sinds de vorige release veel wedstrijden gespeeld voor o.a. WK-kwalificatie en derhalve veel wijzigingen in de ranking. De volgende release van de FIFA is op 21 oktober 2021.

FIFA Ranking Mannen

Per 16 september 2021 (volgende release op 21 oktober 2021)

FIFA Ranglijst MannenLandPuntenVorig aantal punten
1België1832.331822.34
2Brazilië1811.731797.67
3Engeland1755.441752.83
4Frankrijk1754.311761.77
5Italië1735.731744.67
6Argentinië1725.311714.43
7Portugal1674.91661.51
8Spanje1673.681680.44
9Mexico1666.191658.29
10Denemarken1658.491642.28
Plaats 11NEDERLAND1648.21637.48 (plek 12)
12Uruguay1645.421634.63
13Verenigde Staten1643.11647.75
14Duitsland1627.81613.29
15Zwitserland1622.731621.37
16Colombia1618.41617.67
17Kroatië1608.251594.36
18Zweden1606.031606.79
19Wales1563.591567.29
20Senegal1555.371545.38
21Peru1548.781543.16
22IR Iran1538.081522.04
23Chili1536.531557.81
24Polen1531.821516.27
25Tunesië1526.871515.3
26Japan1520.461529.45
27Oekraïne1520.071522.7
28Servië1515.971507.19
29Oostenrijk1504.821535.12
30Algerije1498.621498.75
31Tsjechië1494.781492.65
32Australië1493.991477.21
33Marokko1493.231487.89
34Nigeria1492.371479.58
35Paraguay1484.311483.49
36Zuid-Korea1479.411474.96
37Rusland1475.431462.24
38Slowakije1462.591467.4
39Noorwegen1461.761450.12
40Hongarije1456.931474.36
41Turkije1455.441463.91
42Roemenië1451.81439.7
43Qatar1445.831455.23
44Costa Rica1438.291449.79
45Schotland1435.641424.77
46Griekenland1435.431427.04
47Noord-Ierland1435.061422.29
48Egypte1434.621432.63
49Venezuela1434.141463.3
50Ierland1418.71429.44
51Canada1416.231399.35
52Ecuador1415.091405.26
53Ghana1411.31420.61
54Ivoorkust1410.561402.9
55Finland1406.921403.92
56Saoedi-Arabië1406.341386.03
57Bosnië en Herzegovina1405.31401.57
58Kameroen1404.461410.65
59Jamaica1402.391423.06
60IJsland1397.321418.48
61Mali1396.521392.64
62Burkina Faso1393.821383.86
63Honduras1371.611377.79
64Slovenië1370.461371.25
65El Salvador1369.731375.43
66Albanië1368.731359.83
67Congo DR Kinshasa1365.171373.16
68Panama1358.771334.85
69Verenigde Arabische Emiraten1357.841362.3
70Bulgarije1353.931334.83
71Montenegro1352.831363.03
72Irak1348.831354.51
73Zuid-Afrika1348.61337.77
74Noord-Macedonië1345.471342.92
75China1334.521352.68
76Guinee1326.091329.79
77Kaapverdië1314.191327.11
78Oman1311.821305.01
79Curaçao1310.41310.4
80Israël1310.331288.22
81Syrië1296.751302.75
82Benin1290.811277.39
83Bolivia1283.651285.94
84Oezbekistan1282.271284.42
85Zambia1280.191276.14
86Oeganda1279.851282.14
87Haïti1268.051268.38
88Gabon1266.611278.1
89Armenië1262.41273.67
90Belarus1254.811270.75
91Bahrein1251.311251.29
92Congo1247.811255.88
93Jordanië1245.641245.31
94Luxemburg1244.551238.59
95Vietnam1244.091260.85
96Georgië1240.871264.06
97Libanon1233.611237.98
98Kirgizië1230.61223.4
99Palestina1211.321216.25
100Madagaskar1211.191238.24
101Trinidad en Tobago1207.941207.94
102Kenia1205.121205.26
103Cyprus1202.651235.3
104Mauritanië1200.61227.14
105Guinee-Bissau1186.611171.19
106Namibië1185.121172.37
107India1181.451180.21
108Sierra Leone1177.711178.17
109Kosovo1176.281159.02
110Libië1174.941147.67
111Estland1174.441170.89
112Noord-Korea1169.961169.96
113Zimbabwe1160.911171.88
114Faeröer1160.391165.43
115Malawi1159.811153.5
116Mozambique1158.591166.38
117Azerbeidzjan1158.461166.44
118Tadzjikistan1157.771157.77
119Niger1156.171156.3
120Kazachstan1151.181144.41
121Nieuw Zeeland1149.431149.43
122Thailand1148.631148.63
123Guatemala1138.41139.12
124Centraal Afrikaanse Republiek1136.251147.09
125Filipijnen1131.931131.93
126Antigua en Barbuda1131.071131.07
127Soedan1130.911147.87
128Rwanda1129.371134.24
129Angola1118.121135.88
130Turkmenistan1117.61117.6
131Equatoriaal-Guinea1116.121105.2
132Tanzania1115.371093.76
133Comoren11121104.45
134Ethiopië1092.741079.41
135Letland1092.451083.57
136Togo1090.951105.62
137Litouwen1082.21096.56
138Saint Kitts1077.761077.76
139Suriname1077.571077.57
140Solomon Eilanden1072.781072.78
141Burundi1070.951075.64
142Koeweit1065.311067.44
143Nicaragua1064.321063.6
144Liberia1060.931049.97
145Lesotho1057.621057.62
146Myanmar1057.441057.44
147Eswatini1054.141054.14
148Hong Kong1053.391053.39
149Gambia1053.181053.18
150Botswana1051.591051.59
151Chinees Taipei1046.341046.34
152Jemen1046.261046.26
153Afghanistan1045.341045.34
154Maleisië1040.811040.81
155Nieuw-Caledonië1035.121035.12
156Andorra1033.271031.64
157Dominicaanse Republiek1029.421029.42
158Malediven1028.31028.3
159Tahiti1014.271014.27
160Singapore1000.351000.35
161Fiji996.27996.27
162Barbados995.94995.94
163Vanuatu995.62995.62
164Papoea-Nieuw-Guinea990.55990.55
165Zuid-Soedan982.84982.84
166Bermuda982.43982.43
167Grenada974.03974.03
168Nepal970.95972.19
169Belize967.42967.42
170Mauritius964.94964.94
171Malta963.16952
172Puerto Rico962.77962.77
173Saint Vincent en de Grenadines960.71960.71
174Guyana958.87958.87
175Indonesië957.05957.05
176St. Lucia953.45953.45
177Montserrat950.71950.71
178Cambodja950.26950.26
179Cuba946.86946.86
180Moldavië940.3954.15
181Tsjaad935935
182Macau922.1922.1
183Dominica916.72916.72
184Mongolië916.68916.68
185Djibouti912.57922.37
186Laos912.07912.07
187Bhutan910.96910.96
188Liechtenstein910.94907.66
189Bangladesh906.84909.11
190Brunei Darussalam903.9903.9
191Sao Tomé en Principe903.31903.31
192Amerikaans Samoa900.27900.27
193Samoa894.26894.26
194Oost-Timor879.43879.43
195Somalië873.71873.71
196Kaaimaneilanden873.64873.64
197Gibraltar867.7880.27
198Pakistan866.81866.81
199Seychellen862.84865.69
200Tonga861.81861.81
201Aruba859.97859.97
202Bahama's858.5858.5
203Guam858.49858.49
204Eritrea855.56855.56
205Sri Lanka846.54846.54
206Turks- en Caicoseilanden839.84839.84
207Amerikaanse Maagdeneilanden816.13816.13
208Britse Maagdeneilanden812.94812.94
209Anguilla792.34792.34
210San Marino791.17802.43

Nummer laatst FIFA-wereldranglijst:
210 San Marino 791

Zie ook: Programma Oranje

Wereldranglijst voetbal

De FIFA-ranglijst bij de mannen bestaat al sinds 1992. De FIFA Men's Ranking van alle landen wereldwijd in het voetbal bepaalt mede de lotingen voor onder andere het WK. Elk land kan per gespeelde wedstrijd punten krijgen, maar ook dalen in aantal punten. Er zijn verschillende wegingsfactoren. Hoeveel punten er bij een wedstrijd tussen twee landen behaald kunnen worden, hangt onder meer af van het belang van die wedstrijd. Dit wordt bepaald volgens een (tamelijk complexe) methodiek van de wereldvoetbalbond die rekening houdt met het creëren van zoveel mogelijk gelijke kansen voor alle landen.

Zowel kwalificatiewedstrijden voor het EK en WK, wedstrijden in de UEFA Nations League, vriendschappelijke interlands als wedstrijden op het WK en op een continentale eindronde zoals het EK tellen mee. De FIFA-ranking geeft een indicatie van de sterkte van elk land. Daarbij tellen recentere prestaties en punten zwaarder dan die uit het verdere verleden.

FIFA_ranglijst_vrouwen_voetbal_FIFA_ranking.jpg

Programma_Oranje_Nederlands_elftal.jpg

Oranje_op_tv_welke_zender_nederlands_elftal.jpg