FIFA Ranking, Nederland op plek 6

FIFA_Ranglijst.jpg

Dit is de actuele wereldranglijst voetbal: de FIFA Ranking per 22 december 2022. Nederland staat op plek 6 van de ranglijst bij de mannen.

FIFA RANGLIJST VOETBAL

Nieuwe release FIFA Ranking

Actuele FIFA Ranking: wereldranglijst voetbal bij de mannen, met Nederland op plaats 6. Vind hier de meest recente update van de FIFA Men's World Ranking (22 december 2022). Er zijn sinds de vorige release in totaal 159 interlands geweest, maar met name de wedstrijden op het WK 2022 hebben de verschuivingen veroorzaakt.

Een op het oog misschien kleine, maar toch de meest aansprekende stap omhoog is die van Argentinië. De kersverse wereldkampioen voetbal staat nu op plek 2. Vóór het WK stond de ploeg van meester Lionel Messi op plek 3. Koploper Brazilië heeft zijn positie aan kop behouden, ondanks de uitschakeling in de WK-kwartfinales tegen de latere nummer drie van het toernooi: Kroatië. De Kroaten zijn met dat resultaat de Top 10 binnengeklommen: van 12 naar plek 7.

Een speciale vermelding is er al helemáál voor Marokko, de verrassing van het WK. Het team dat tot de halve finales reikte, heeft gezorgd voor een reuzensprong op de FIFA Ranglijst: 108,85 punten méér en 17 plaatsen omhoog, naar plaats 11. België, dat de laatste jaren steevast een koppositie inneemt, is na het voor hen teleurstellend verlopen WK voor het eerst sinds lange tijd niet langer onderdeel van de FIFA Ranking Top 3. De Belgen staan nu op 4.

Nederland daarentegen heeft een positief klasseringsresultaat overgehouden aan de lange ongeslagen reeks onder leiding van Louis van Gaal. Oranje is geklommen van plek 8 naar stek 6. De volgende release van de FIFA Ranglijst is op 6 april 2023.

FIFA Ranking Mannen

Per 22 december 2022 (volgende release op 6 april 2023)

FIFA RanglijstLandPuntenVorig aantal punten
1Brazilië1840.771841.3
2Argentinië1838.381773.88
3Frankrijk1823.391759.78
4België1781.31816.71
5Engeland1774.191728.47
6NEDERLAND1740.921694.51
7Kroatië1727.621645.64
8Italië1723.561726.14
9Portugal1702.541676.56
10Spanje1692.711715.22
11Marokko1672.351563.5
12Zwitserland1655.021635.92
13Verenigde Staten1652.741627.48
14Duitsland1646.911650.21
15Mexico1635.781644.89
16Uruguay1627.451638.71
17Colombia1612.781611.04
18Denemarken1608.111666.57
19Senegal1603.981584.38
20Japan1593.081559.54
21Peru1564.31561.01
22Polen1559.831548.59
23Zweden1558.451553.33
24Iran1551.731564.61
25Zuid-Korea1539.491530.3
26Oekraïne1536.991536.99
27Australië1533.971488.72
28Wales1530.281569.82
29Servië1526.461563.62
30Tunesië1526.21507.54
31Chili1506.911509.61
32Costa Rica1500.181503.59
33Kameroen1499.31471.44
34Oostenrijk1497.241492.95
35Niger1494.321498.47
36Hongarije1493.331492.2
37Rusland1491.261496.11
38Tsjechië1490.611492.21
39Egypte1490.341486.44
40Algerije1486.721489.1
41Ecuador1477.321464.39
42Schotland1476.941479.53
43Noorwegen1475.051473.04
44Turkije1465.381460.14
45Mali1449.051448.85
46Paraguay1445.061448.77
47Ivoorkust1441.491443.06
48Ierland1438.591440.19
49Saoedi-Arabië1438.131437.78
50Burkina Faso1434.811432.25
51Griekenland1433.591437.6
52Roemenië1432.641434.68
53Canada1431.641475
54Slowakije1425.581425.59
55Venezuela1406.11404.37
56Finland1405.711405.6
57Bosnië en Herzegovina1403.511403.51
58Ghana1400.021393
59Noord-Ierland1396.551396.55
60Katar1393.561439.89
61Panama1391.71393.28
62Slovenië1389.061384.04
63IJsland1380.351384.41
64Jamaica1379.291378.86
65Noord-Macedonië1355.281358.51
66Albanië1353.031354.11
67Zuid-Afrika1350.361349.59
68Irak1342.391343.01
69Montenegro1339.151341.03
70Verenigde Arabische Emiraten1338.481337.57
71Bulgarije1336.711335.36
72Kaapverdië1336.051336.05
73Congo DR Kinshasa1333.921333.92
74El Salvador1326.861330.51
75Oman1321.241320.29
76Israël1315.671316.55
77Oezbekistan1312.641309.98
78Georgië1305.981307.34
79Gabon1305.471301.84
80China1305.061305.06
81Honduras1300.781301.98
82Bolivia1294.961296.28
83Guinee1290.471290.47
84Jordanië1289.991289.99
85Bahrein1280.271280.64
86Curaçao1278.641278.64
87Haïti1269.071269.07
88Zambia1265.151267.41
89Oeganda1260.691260.69
90Syrië1251.461255.92
91Benin1247.471247.47
92Luxemburg1245.351243.8
93Palestina1233.721233.72
94Kirgizië1232.911230.22
95Armenië1231.761233.93
96Vietnam1228.631226.65
97Belarus1221.681221.06
98Equatoriaal-Guinea1215.661215.66
99Congo1208.791208.79
100Libanon1208.471211.71
101Kenia1202.261202.26
102Madagaskar1200.741200.74
103Mauritanië1197.581197.58
104Trinidad en Tobago1195.291195.29
105Nieuw Zeeland1193.981193.98
106Indië1192.091192.09
107Kosovo1187.031187.01
108Tadzjikistan1187.021185.7
109Estland1186.271184.64
110Cyprus1185.171183.82
111Thailand1173.41174.92
112Noord-Korea1169.961169.96
113Namibië1164.131164.13
114Mozambique1163.561165.22
115Kazachstan1163.091166.63
116Sierra Leone1160.311160.31
117Angola1158.811155.9
118Guinee-Bissau1158.771160.71
119Guatemala1157.561156.7
120Libië1156.741154.25
121Azerbeidzjan1151.821146.72
122Niger1148.531152.8
123Faeröer Eilanden1146.311147.17
124Malawi1144.971144.97
125Zimbabwe1138.561138.56
126Gambia1137.571137.47
127Togo1128.921128.92
128Soedan1127.341127.34
129Comoren1123.181123.18
130Tanzania1119.891119.89
131Antigua en Barbuda1117.011117.01
132Centraal Afrikaanse Republiek1116.971116.97
133Letland1116.961114.21
134Filipijnen1113.151115.13
135Turkmenistan1100.471100.47
136Solomon Eilanden1095.71095.7
137Rwanda1093.661093.66
138Ethiopië1091.191091.19
139Surinaams1077.31077.3
140Saint Kitts1076.911076.91
141Burundi1075.271076.26
142Nicaragua1071.741071.83
143Eswatini1070.891070.89
144Litouwen1069.121069.75
145Maleisië1066.61062.32
146Hong Kong1062.391062.39
147Lesotho1061.41061.4
148Koeweit1056.641053.41
149Botswana1054.431056.46
150Liberia1049.661049.66
151Indonesië1033.91033.9
152Dominicaanse Republiek1031.861031.86
153Andorra1031.131035.2
154Jemen1023.521023.52
155Afganistan1023.041023.04
156Malediven1021.181026.09
157Chinees Taipei1021.021017.78
158Papoea-Nieuw-Guinea1007.461007.46
159Myanmar1006.161007.89
160Singapore1006.11003.5
161Nieuw-Caledonië995.58995.58
162Tahiti995.11995.11
163Fiji989.43989.43
164Vanuatu985.62985.62
165Zuid-Soedan983.99983.99
166Barbados982.27982.27
167Malta978.95977.92
168Cuba978.65978.65
169Bermuda977.47977.47
170Puerto Rico974.32974.32
171Guyana968.74968.74
172St. Lucia964.73965.66
173Grenada963.72963.72
174Moldavië958.88961.23
175Nepal956.94954.86
176Belize950.88950.88
177Cambodja946.66948.62
178Saint Vincent en de Grenadines945.25945.25
179Montserrat940.78940.78
180Mauritius932.02932.02
181Tsjaad930.22930.22
182Macao922.1922.1
183Mongolië913.55913.55
184Dominica911.51911.51
185Bhutan910.96910.96
186Sao Tomé en Principe908.18908.18
187Laos905.51905.51
188Amerikaans Samoa900.27900.27
189Cook Eilanden899.33899.33
190Brunei Darussalam898.02898.41
191Samoa894.26894.26
192Bangladesh884.45884.45
193Djibouti875.05875.05
194Kaaimaneilanden865.72865.72
195Pakistan864.72866.81
196Tonga861.81861.81
197Oost-Timor860.45860.06
198Liechtenstein859.84862.39
199Seychellen859.56859.56
200Gibraltar858.04852.16
201Eritrea855.56855.56
202Aruba855.37855.37
203Bahama’s854.8854.8
204Somalië854.72854.72
205Guam838.33838.33
206Turks- en Caicoseilanden832832
207Sri Lanka825.25825.25
208Amerikaanse Maagdeneilanden823.97823.97
209Britse Maagdeneilanden809.32809.32
210Anguilla790.74790.74
211San Marino763.15762.22

Nummer laatst FIFA-wereldranglijst:
211 San Marino 763

Zie ook: Programma Oranje

Wereldranglijst voetbal

De FIFA-ranglijst bij de mannen bestaat al sinds 1992. De FIFA Men's Ranking van alle landen wereldwijd in het voetbal bepaalt mede de lotingen voor onder andere het WK. Elk land kan per gespeelde wedstrijd punten krijgen, maar ook dalen in aantal punten. Er zijn verschillende wegingsfactoren. Hoeveel punten er bij een wedstrijd tussen twee landen behaald kunnen worden, hangt onder meer af van het belang van die wedstrijd. Dit wordt bepaald volgens een (tamelijk complexe) methodiek van de wereldvoetbalbond die rekening houdt met het creëren van zoveel mogelijk gelijke kansen voor alle landen.

Zowel kwalificatiewedstrijden voor het EK en WK, wedstrijden in de UEFA Nations League, vriendschappelijke interlands als wedstrijden op het WK en op een continentale eindronde zoals het EK tellen mee. De FIFA-ranking geeft een indicatie van de sterkte van elk land. Daarbij tellen recentere prestaties en punten zwaarder dan die uit het verdere verleden.

FIFA_ranglijst_vrouwen_voetbal_FIFA_ranking.jpg

Programma_Oranje.jpg

Oranje_op_tv.jpg

Speelschema_WK.jpg