FIFA Ranking, Nederland op plek 8

FIFA_Ranglijst.jpg

Dit is de actuele wereldranglijst voetbal: de FIFA Ranking per 25 augustus 2022. Nederland staat op plek 8 van de ranglijst bij de mannen.

FIFA RANGLIJST VOETBAL

Nieuwe release FIFA Ranking

Actuele FIFA Ranking: wereldranglijst voetbal bij de mannen, met Nederland op plaats 8. Vind hier de meest recente update van de FIFA Men's World Ranking (25 augustus 2022). Er zijn sinds de vorige release relatief weinig wedstrijden gespeeld, behoudens in Afrika en Azië, en derhalve weinig wijzigingen in de ranking. De Top 10 evenals de Top 20 is ook ongewijzigd. Oranje blijft staan op plek 8. De volgende release van de FIFA is op 6 oktober 2022.

FIFA Ranking Mannen

Per 25 augustus 2022 (volgende release op 6 oktober 2022)

FIFA Ranglijst MannenLandPuntenVorig aantal punten
1Brazilië1837.561837.56
2België1821.921821.92
3Argentinië1770.651770.65
4Frankrijk1764.851764.85
5Engeland1737.461737.46
6Spanje1716.931716.93
7Italië1713.861713.86
Plaats 8NEDERLAND1679.411679.41
9Portugal1678.651678.65
10Denemarken1665.471665.47
11Duitsland1658.961658.96
12Mexico1649.571649.57
13Uruguay1640.951643.71
14Verenigde Staten1635.011635.01
15Kroatië1632.151632.15
16Zwitserland1621.431621.43
17Colombia1604.071604.07
18Senegal1584.591593.45
19Wales1582.131582.13
20Zweden1563.441563.44
21Peru1562.241562.24
22Iran1558.641558.64
23Marokko1558.351558.9
24Japan1554.691552.77
25Servië1549.531549.53
26Polen1546.181546.18
27Oekraïne1542.791542.79
28Zuid-Korea1526.021526.2
29Chili1514.861514.86
30Tunesië1507.861507.86
31Nigeria1504.71504.7
32Tsjechische Republiek1502.91502.9
33Oostenrijk1502.471502.47
34Costa Rica1500.061500.06
35Rusland1493.421493.42
36Noorwegen1488.571488.57
37Hongarije1486.761486.76
38Kameroen1484.951484.95
39Australië1483.731483.73
40Egypte1482.631482.63
41Algerije1480.591480.59
42Turkije1475.131475.13
43Canada1473.821473.82
44Ecuador1463.741463.74
45Schotland1462.961462.96
46Mali1442.881447.74
47Ierland1442.481442.48
48Qatar1441.971441.41
49Griekenland1441.451441.45
50Paraguay1440.131440.13
51Slowakije1439.991439.99
52Ivoorkust1435.911435.91
53Saoedi-Arabië1435.741435.74
54Roemenië1427.841427.84
55Burkina Faso1425.641425.64
56Venezuela1405.171405.17
57Bosnië en Herzegovina1403.981403.98
58Noord-Ierland1399.11399.1
59Finland1398.411398.41
60Ghana1393.471389.68
61Panama1389.271386.51
62Jamaica1382.061382.06
63IJsland1379.611379.61
64Noord-Macedonië1375.21375.2
65Slovenië1372.481372.48
66Albanië1361.811361.81
67Montenegro1354.591354.59
68Zuid-Afrika1350.551347.91
69Verenigde Arabische Emiraten1346.091346.09
70Irak1338.911338.91
71El Salvador1333.481333.48
72Congo DR Kinshasa1332.841332.84
73Kaapverdië1331.461332.96
74Bulgarije1325.161325.16
75Oman1323.031323.03
76Israël1316.351316.35
77Oezbekistan1306.631306.63
78China1305.061304.02
79Gabon1301.841301.84
80Honduras1299.691299.69
81Bolivia1298.811298.81
82Georgië1296.461296.46
83Guinee1294.891294.89
84Curaçao1293.351293.35
85Bahrein1289.251289.25
86Jordanië1279.741279.74
87Zambia1270.81268.18
88Haïti1269.071269.07
89Syrië1265.031265.03
90Oeganda1264.561264.56
91Benin1258.711262.49
92Armenië1242.421242.42
93Luxemburg1235.361235.36
94Palestina1233.721233.72
95Kirgizië1232.911232.91
96Belarus1226.551226.55
97Vietnam1218.841218.84
98Equatoriaal-Guinea1215.331215.33
99Congo1215.091215.09
100Libanon1211.711211.71
101Trinidad en Tobago1205.851205.85
102Kenia1202.261202.26
103Nieuw Zeeland1198.961198.96
104India1198.651198.65
105Madagaskar1193.781196.03
106Kosovo1183.91183.9
107Mauritanië1181.861177
108Cyprus1180.521180.52
109Tadzjikistan1179.11179.1
110Estland1177.41177.4
111Thailand1170.691170.69
112Noord-Korea1169.961169.96
113Sierra Leone1169.711168.21
114Kazachstan1166.281166.28
115Guinee-Bissau1165.531165.78
116Mozambique1165.411160.55
117Namibië1164.131160.97
118Guatemala1161.961161.96
119Niger1155.231155.23
120Angola1149.081145.26
121Libië1148.361148.36
122Malawi1144.771146.49
123Zimbabwe1138.561138.56
124Gambia1137.471137.22
125Faeröer1136.291136.29
126Togo1130.221130.22
127Comoren1127.441131.88
128Azerbeidzjan1127.171127.17
129Letland1125.361125.36
130Soedan1124.911124.91
131Tanzania1121.911119.24
132Antigua en Barbuda1117.011117.01
133Centraal Afrikaanse Republiek1116.061116.06
134Filipijnen1115.131113.75
135Turkmenistan1100.471100.47
136Rwanda1095.041095.04
137Solomon Eilanden1092.561092.56
138Ethiopië1088.271086.73
139Nicaragua1079.181079.18
140Saint Kitts1076.911076.91
141Burundi1076.261078.12
142Litouwen1074.081074.08
143Suriname1072.241072.24
144Eswatini1070.891066.92
145Lesotho1061.41059.04
146Botswana1060.171050.32
147Hong Kong1058.371061.15
148Maleisië1057.591057.59
149Koeweit1053.411053.41
150Liberia1051.251047.36
151Dominicaanse Republiek1031.861031.86
152Andorra1028.71028.7
153Jemen1023.521023.52
154Afghanistan1023.041023.04
155Indonesië1019.191019.19
156Malediven1018.251018.25
157Chinees Taipei1017.781017.78
158Myanmar1011.911011.91
159Singapore1004.751004.75
160Nieuw-Caledonië999.7999.7
161Papoea-Nieuw-Guinea997.6997.6
162Tahiti995.11995.11
163Fiji993.37993.37
164Vanuatu990.55990.55
165Zuid-Soedan983.99985.53
166Barbados982.27982.27
167Cuba978.65978.65
168Bermuda977.47970.3
169Malta974.68974.68
170Puerto Rico974.32974.32
171Grenada969969
172Guyana968.74968.74
173St. Lucia965.66965.66
174Cambodja954.3954.3
175Belize950.88950.88
176Nepal950.45950.45
177Moldavië944.96944.96
178Montserrat940.78947.96
179Saint Vincent en de Grenadines939.97939.97
180Mauritius932.02940.47
181Tsjaad931.98931.98
182Macau922.1922.1
183Laos914.66914.66
184Mongolië913.55913.55
185Dominica911.51911.51
186Bhutan910.96910.96
187Sao Tomé en Principe908.18908.18
188Amerikaans Samoa900.27900.27
189Cook Eilanden899.33899.33
190Brunei Darussalam897.1897.1
191Samoa894.26894.26
192Bangladesh883.18883.18
193Djibouti877.84875.98
194Liechtenstein873.99873.99
195Pakistan866.81866.81
196Kaaimaneilanden865.72865.72
197Tonga861.81861.81
198Seychellen860.48866.94
199Oost-Timor860.06861.43
200Gibraltar856.55856.55
201Eritrea855.56855.56
202Aruba855.37855.37
203Bahama’s854.8854.8
204Somalië854.72857.39
205Guam838.33838.33
206Turks- en Caicoseilanden832832
207Sri Lanka825.25825.25
208Amerikaanse Maagdeneilanden823.97823.97
209Britse Maagdeneilanden809.32809.32
210Anguilla790.74790.74
211San Marino763.82763.82

Nummer laatst FIFA-wereldranglijst:
211 San Marino 764

Zie ook: Programma Oranje

Wereldranglijst voetbal

De FIFA-ranglijst bij de mannen bestaat al sinds 1992. De FIFA Men's Ranking van alle landen wereldwijd in het voetbal bepaalt mede de lotingen voor onder andere het WK. Elk land kan per gespeelde wedstrijd punten krijgen, maar ook dalen in aantal punten. Er zijn verschillende wegingsfactoren. Hoeveel punten er bij een wedstrijd tussen twee landen behaald kunnen worden, hangt onder meer af van het belang van die wedstrijd. Dit wordt bepaald volgens een (tamelijk complexe) methodiek van de wereldvoetbalbond die rekening houdt met het creëren van zoveel mogelijk gelijke kansen voor alle landen.

Zowel kwalificatiewedstrijden voor het EK en WK, wedstrijden in de UEFA Nations League, vriendschappelijke interlands als wedstrijden op het WK en op een continentale eindronde zoals het EK tellen mee. De FIFA-ranking geeft een indicatie van de sterkte van elk land. Daarbij tellen recentere prestaties en punten zwaarder dan die uit het verdere verleden.

FIFA_ranglijst_vrouwen_voetbal_FIFA_ranking.jpg

Programma_Oranje_Nederlands_elftal.jpg

Oranje_op_tv.jpg