LOTING EUROPA LEAGUE | 2022-2023

Loting_Europa_League.jpg

Wanneer is de loting van de Europa League? Vind hier de data van alle EL lotingen. Er zijn in 2022-2023 deze Europa League lotingen: voorrondes, play-offs kwalificatie, groepsfase, play-offs voor knock-outs, achtste finales en één loting voor de kwartfinale, halve finale en finale.

Selecteer op:  

De UEFA Europa League kent in het seizoen 2022-2023 zes lotingen. Namelijk de loting voor de derde kwalificatieronde, de loting voor de play-offs in de kwalificatiefase, die voor de poulefase (acht groepen van vier), de loting voor de play-offs van de knock-outfase, de trekking voor de achtste finales en de laatste: de loting die de wedstrijden in de kwartfinales en halve finales (/finale) bepaalt. Hier vind je de datum van elke Europa League loting. Het Europa League seizoen loopt van donderdag 4 augustus 2022 t/m woensdag 31 mei 2023. Meer informatie over de opzet vind je op deze pagina: Programma Europa League.

LOTING EUROPA LEAGUE PLAY-OFFS

KNOCK-OUTRONDE / TUSSENRONDE


Loting maandag 7 november 2022, 13.00 uur
House of European Football in Nyon, Zwitserland

UITSLAG LOTING:

FC Barcelona - Manchester Utd
Juventus - FC Nantes
Sporting CP - FC Midtjylland
Shakhtar Donetsk - Stade Rennais
Ajax - 1. FC Union Berlin
Bayer 04 Leverkusen - AS Monaco
Sevilla - PSV
FC Salzburg - AS Roma


Zo werkt de loting:

- Deelnemende teams zijn de 8 nummers twee van de acht groepen uit de poulefase van de Europa League + de 8 nummers drie van de acht groepen uit de poulefase van de Champions League

- De 8 runners-up uit de groepsfase van de UEFA Europa League worden bij de loting geplaatst in Pot 1

- De 8 nummers drie uit de groepsfase van de UEFA Champions League komen in Pot 2 (ongeplaatst)

- De teams uit Pot 1 beginnen met een uitwedstrijd

- Teams afkomstig uit hetzelfde land kunnen niet tegen elkaar loten

- De 8 winnaars bereiken de Europa League achtste finales.

UITSLAG LOTING:

FC Barcelona - Manchester Utd
Juventus - FC Nantes
Sporting CP - FC Midtjylland
Shakhtar Donetsk - Stade Rennais
Ajax - 1. FC Union Berlin
Bayer 04 Leverkusen - AS Monaco
Sevilla - PSV
FC Salzburg - AS Roma


Zie ook: Programma Europa League

& Loting Champions League

Zie: Programma, poules en standen Europa League

Zie: Programma, poules en standen Conference League

Loting Europa League Play-offs knock-outfase
Maandag 7 november 2022, 13.00 uur, Nyon
Loting Europa League 2022-2023
Meer info  
Zie ook: Programma Europa League

& Loting Champions League

House of European Football in Nyon, Zwitserland

Deelnemende teams:

8 nummers twee UEFA Europa League poulefase
Nog onbekend welke

8 nummers drie UEFA Champions League poulefase
Ajax
FC Barcelona
Bayer 04 Leverkusen
Sevilla
Sporting CP

3 teams nog onbekend


Zo werkt de loting:

- Deelnemende teams zijn de 8 nummers twee van de acht groepen uit de poulefase van de Europa League + de 8 nummers drie van de acht groepen uit de poulefase van de Champions League

- De 8 runners-up uit de groepsfase van de UEFA Europa League worden bij de loting geplaatst in Pot 1

- De 8 nummers drie uit de groepsfase van de UEFA Champions League komen in Pot 2 (ongeplaatst)

- De teams uit Pot 1 beginnen met een uitwedstrijd

- Teams afkomstig uit hetzelfde land kunnen niet tegen elkaar loten

- De 8 winnaars bereiken de Europa League achtste finales.

Uitslag:

Hier live op maandag 7 november 2022.

Loting Europa League Achtste finales
Vrijdag 24 februari 2023, 13.00 uur, Nyon
Loting Europa League 2022-2023
Meer info  

Loting Europa League Kwartfinales, Halve finales en Finale
Vrijdag 17 maart 2023, 13.30 uur, Nyon
Loting Europa League 2022-2023 1/4 finale en 1/2 finale
Meer info  
UITSLAG LOTING


Kwartfinales:



Halve finales:



Zie ook: Programma Europa League

& Loting Champions League

UITSLAG LOTING EUROPA LEAGUE

Loting Europa League Groepsfase
Vrijdag 26 augustus 2022, 13.00 uur, Istanboel
Loting Europa League Poules 2022-2023 | UITSLAG
Meer info  
Uitslag loting:

Met Feyenoord en PSV

Groep A:
1. Arsenal
2. PSV
3. FK Bodø/Glimt
4. FC Zürich

Groep B:
1. Dynamo Kiev
2. Stade Rennais
3. Fenerbahçe
4. AEK Larnaca

Groep C:
1. AS Roma
2. Ludogorets Razgrad
3. Betis
4. HJK Helsinki

Groep D:
1. SC Braga
2. Malmö FF
3. 1. FC Union Berlin
4. Union Sint-Gillis

Groep E:
1. Manchester Utd
2. Real Sociedad
3. Sheriff Tiraspol
4. AC Omonia

Groep F:
1. Lazio
2. Feyenoord
3. FC Midtjylland
4. Sturm Graz

Groep G:
1. Olympiakos
2. Karabach
3. SC Freiburg
4. FC Nantes

Groep H:
1. Rode Ster Belgrado
2. AS Monaco
3. Ferencváros
4. Trabzonspor


Zie ook: Programma Europa League

& Loting Champions League


Ploegen uit dezelfde pot kunnen niet elkaar niet loten.

Ook clubs uit hetzelfde land kunnen niet tegen elkaar loten.

Potindeling:

POT 1:
Roma
Manchester United
Arsenal
Lazio
Braga
Rode Ster Belgrado
Dynamo Kiev
Olympiakos


POT 2:
Feyenoord
Rennes
PSV
Monaco
Real Sociedad
Qarabağ
Malmö
Ludogorets


POT 3:
Sheriff
Real Betis
Midtjylland
Bodø/Glimt
Ferencváros
Union Berlin
Freiburg
Fenerbahçe


POT 4:
Nantes
HJK Helsinki
Sturm Graz
AEK Larnaca
Omonoia
Zürich
Union Sint-Gillis
Trabzonspor

Loting Europa League Play-offs kwalificatie
Dinsdag 2 augustus 2022, 13.00 uur, Nyon
Loting Europa League 2022-2023 | UITSLAG
Meer info  
Uitslag loting:

SK Dnipro-1 - AEK Larnaca/Partizan Belgrado
AA Gent - AC Omonia
Austria Wien - Fenerbahçe/1. FC Slovácko

Linfield FC/FC Zürich - Heart of Midlothian
Maribor/HJK Helsinki - Silkeborg IF
Malmö FF/F91 Dudelange - Sivasspor

Karabach/Ferencváros - Shamrock Rovers/KF Shkupi
Maccabi Haifa FC/Apollon Limassol - Olympiakos/Slovan Bratislava
Rode Ster Belgrado/FC Pyunik - Sheriff Tiraspol/Viktoria Pilsen
Ludogorets Razgrad/Dinamo Zagreb - FK Bodø/Glimt/Žalgiris

Zie ook: Programma Europa League

& Loting Champions League

Loting Europa League Derde kwalificatieronde
Maandag 18 juli 2022, 13.00 uur, Nyon
Loting Europa League 2022-2023 | UITSLAG
Meer info  
House of European Football in Nyon, Zwitserland

UITSLAG:

Champions path
Zalgiris / Malmö - Pyunik / Diddeleng
Ludogorets / Shamrock Rovers - Dinamo Zagreb / Shkupi
Linfield / Bodo/Glimt - Qarabag / Zürich
M. Haifa / Olympiacos - Ferencvaros / Slovan Bratislava
Maribor / Sheriff - HJK / Pilzen

Tien verliezers uit de Tweede kwalificatieronde van het Champions Path in de Champions League.

Main path
Midtjylland / AEK Larnaca - Partizan
Dynamo Kiev / Fenerbahce - 1. FC Slovácko

Twee verliezers League Path CL Tweede kwalificatieronde.


Zie ook Programma Europa League

& Loting Champions League

ARCHIEF

Loting Europa League Kwartfinales, Halve finales en Finale
Vrijdag 18 maart 2022, 13.30 uur, Nyon
Loting Europa League 2021-2022 1/4 finale en 1/2 finale | UITSLAG
Meer info  
UITSLAG LOTING


Kwartfinales:

RB Leipzig - Atalanta
Eintracht Frankfurt - FC Barcelona
West Ham United - Olympique Lyon
SC Braga - Rangers FC



Halve finales:

RB Leipzig / Atalanta - SC Braga / Rangers FC
West Ham United / Olympique Lyon - Eintracht Frankfurt / FC Barcelona


Zie ook: Programma Europa League

& Loting Champions League

Loting Europa League Achtste finales
Vrijdag 25 februari 2022, 13.00 uur, Nyon
Loting Europa League 2021-2022 | UITSLAG
Meer info  
Zie ook: Programma Europa League

& Loting Champions League

Uitslag:

Rangers FC - Rode Ster Belgrado
SC Braga - AS Monaco
FC Porto - Olympique Lyon
Atalanta - Bayer Leverkusen
Sevilla FC - West Ham United
FC Barcelona - Galatasaray
RB Leipzig - Spartak Moskou
Betis - Eintracht Frankfurt




Loting Europa League Play-offs knock-outfase
Maandag 13 december 2021, 13.30 uur, Nyon
Loting Europa League 2021-2022 | UITSLAG
Meer info  
Zie ook: Programma Europa League

& Loting Champions League


Uitslag:

Europa League:

Sevilla FC - Dinamo Zagreb
Atalanta - Olympiakos
RB Leipzig - Real Sociedad
FC Barcelona - Napoli
Zenit Sint-Petersburg - Real Betis
Borussia Dortmund - Rangers FC
FC Sheriff Tiraspol - Sporting Braga
FC Porto - Lazio


Conference League:

Olympique Marseille - Qarabağ FK
PSV - Maccabi Tel Aviv
Fenerbahçe - Slavia Praag
FC Midtjylland - PAOK Saloniki
Leicester City - Randers FC
Celtic - FK Bodø/Glimt
Sparta Praag - Partizan Belgrado
Rapid Wien - Vitesse / Tottenham Hotspur

Loting Europa League Groepsfase
Vrijdag 27 augustus 2021, 12.00 uur, Nyon
Loting Europa League Poules 2021-2022 | UITSLAG
Meer info  
House of European Football in Nyon, Zwitzerland

Met PSV

Uitslag loting:

Groep A:
1. Olympique Lyon
2. Rangers FC
3. Sparta Praag
4. Brøndby IF

Groep B:
1. AS Monaco
2. PSV
3. Real Sociedad
4. Sturm Graz

Groep C:
1. Napoli
2. Leicester City
3. Spartak Moskou
4. Legia Warschau

Groep D:
1. Olympiakos
2. Eintracht Frankfurt
3. Fenerbahçe
4. Antwerp

Groep E:
1. Lazio
2. Lokomotiv Moskou
3. Marseille
4. Galatasaray

Groep F:
1. SC Braga
2. Rode Ster Belgrado
3. Ludogorets Razgrad
4. FC Midtjylland

Groep G:
1. Bayer 04 Leverkusen
2. Celtic
3. Betis
4. Ferencváros

Groep H:
1. Dinamo Zagreb
2. KRC Genk
3. West Ham United
4. Rapid Wien


Zie ook: Programma Europa League

& Loting Champions League


Ploegen uit dezelfde pot kunnen niet elkaar niet loten. PSV zit in Pot 2. Dat betekent dat PSV in elk geval deze teams ontloopt: Celtic, Eintracht Frankfurt, Rode Ster Belgrado, Leicester City, Rangers, Lokomotiv Moskou en Genk.

Ook clubs uit hetzelfde land kunnen niet tegen elkaar loten.

Potindeling:

POT 1:
Olympique Lyon
Napoli
Bayer Leverkusen
Dinamo Zagreb
Lazio
Olympiacos
AS Monaco
Sporting Braga

POT 2:
PSV
Celtic
Eintracht Frankfurt
Rode Ster Belgrado
Leicester City
Rangers
Lokomotiv Moskou
Genk

POT 3:
Olympique Marseille
Ludogorets
West Ham United
Real Sociedad
Real Betis
Fenerbahçe
Spartak Moskou
Sparta Praag

POT 4:
Rapid Wien
Galatasaray
Legia Warschau
FC Midtjylland
Ferencváros
Sturm Graz
Brøndby IF


***

CONFERENCE LEAGUE:

Ploegen uit dezelfde pot kunnen niet elkaar niet loten.

AZ zit in Pot 1.

Feyenoord zit in Pot 2.

Vitesse zit in Pot 3.

Ook clubs uitzelfde land kunnen niet tegen elkaar loten.

De potindeling:

POT 1:
AS Roma
Tottenham Hotspur
FC Basel
FC Kopenhagen
Slavia Praag
Gent
AZ
LASK

POT 2:
Feyenoord
Qarabag
Maccabi Tel Aviv
PAOK
Stade Rennes
Partizan
CFR Cluj
Zorya Luhansk

POT 3:
Union Berlin
CSKA Sofia
Vitesse
Slovan Bratislava
Jablonec
Alashkert
Flora Tallinn
Keirat Almaty

POT 4:
Lincoln Red Imps
Randers
Omonia Nicosia
Anorthosis Famagusta
HJK Helsinki
Maccabi Haifa
FK Bodø/Glimt
Mura

Loting Europa League Play-offs kwalificatie
Maandag 2 augustus 2021, 13.00 uur, Nyon
Loting Europa League 2021-2022 | UITSLAG
Meer info  
Uitslag loting:

Randers FC - Galatasaray A.Ş./Saint Johnstone FC FC
Rapid Wien/Anorthosis Famagusta FC - FC Zorya Luhansk
FK Jablonec/Celtic - AZ
Fenerbahçe SK - Neftçi/HJK Helsinki
NS Mura/Žalgiris - Sturm Graz
AC Omonia FC/FC Flora Tallinn - Antwerp FC
Olympiakos FC/Ludogorets Razgrad - Lincoln Red Imps FC/Slovan Bratislava
Malmö FF/Rangers FC - FC Kairat Almaty/Alashkert FC
Ferencváros/Slavia Praag - Dinamo Zagreb/Legia Warschau
Rode Ster Belgrado/Sheriff Tiraspol - CFR Cluj/Young Boys

Uitslag loting Conference League:

KF Laçi/Anderlecht - Vitesse/Dundalk FC
FC Luzern/Feyenoord - IF Elfsborg/FK Velež


Zie ook: Programma Europa League

& Loting Champions League

Loting Europa League Derde kwalificatieronde
Maandag 19 juli 2021, 13.00 uur
Loting Europa League 2021-2022 | UITSLAG
Meer info  
Champions path:

Omonoia - Flora Tallinn
Mura - Žalgiris Vilnius
Kairat Almaty - Alashkert
Lincoln Red Imps - Slovan Bratislava
Neftçi - HJK Helsinki


Main path:

Jablonec - Celtic
Rapid Wien - Anorthosis Famagusta
Galatasaray - St Johnstone


Zie ook Programma Europa League

& Loting Champions League

Loting Europa League Kwartfinales, Halve finales en Finale
Vrijdag 19 maart 2021, 13.00 uur, Nyon
Loting Europa League 2020-2021 1/4 finale en 1/2 finale | UITSLAG
Meer info  
Uitslag loting:

Kwartfinales:

Granada CF - Manchester Utd
Arsenal - Slavia Praag
Ajax - AS Roma
Dinamo Zagreb - Villarreal



Halve finales:

Granada CF/Manchester Utd - Ajax/AS Roma
Dinamo Zagreb/Villarreal - Arsenal/Slavia Praag

Zie ook: Programma Europa League

& Loting Champions League



Programma Eredivisie | Programma Champions League | Programma Women's Champions League | Programma Europa League | Programma KNVB Beker | Programma Nederlands elftal | Programma Jong Oranje | Loting Champions League | Loting KNVB beker | Programma Nederlands vrouwenelftal | Champions League op tv | Europa League op tv | KNVB Beker op tv | Wedstrijden Oranje op tv

Loting Europa League Achtste finales
Vrijdag 26 februari 2021, 13.00 uur, Nyon
Loting Europa League 2020-2021 | UITSLAG
Meer info  
Uitslag loting:

Ajax - Young Boys
Dynamo Kiev - Villarreal
AS Roma - Shakhtar Donetsk
Olympiakos - Arsenal

Dinamo Zagreb - Tottenham Hotspur
Manchester Utd - AC Milan
Slavia Praag - Rangers FC
Granada CF - Molde


Zie ook: Programma Europa League

& Loting Champions League



Programma Eredivisie | Programma Champions League | Programma Women's Champions League | Programma Europa League | Programma KNVB Beker | Programma Nederlands elftal | Programma Jong Oranje | Loting Champions League | Loting KNVB beker | Programma Nederlands vrouwenelftal | Champions League op tv | Europa League op tv | KNVB Beker op tv | Wedstrijden Oranje op tv

Loting Europa League Zestiende finales
Maandag 14 december 2020, 13.00 uur, Nyon
Loting Europa League 2020-2021 | UITSLAG
Meer info  
Uitslag loting:

Wolfsberger AC - Tottenham Hotspur
Dynamo Kiev - Club Brugge
Real Sociedad - Manchester Utd
Benfica - Arsenal
Rode Ster Belgrado - AC Milan
Antwerp - Rangers FC
Slavia Praag - Leicester City
FC Salzburg - Villarreal

SC Braga - AS Roma
FC Krasnodar - Dinamo Zagreb
Young Boys - Bayer 04 Leverkusen
Molde - 1899 Hoffenheim
Granada CF - Napoli
Maccabi Tel Aviv - Shakhtar Donetsk
LOSC Lille - Ajax
Olympiakos - PSV

Zie ook: Programma Europa League

& Loting Champions League


Potindeling
Ajax en PSV zitten in Pot 1. Daarin zitten de twaalf groepswinnaars van de Europa League (waaronder PSV) en de vier beste nummers drie uit de Champions League (waaronder Ajax).

In Pot 2 zitten de twaalf clubs die als tweede eindigden in hun Europa League-poule, samen met de minst goede vier nummers drie uit de Champions League.

Pot 1
Ajax, PSV, Arsenal, Club Brugge, Dinamo Zagreb, 1899 Hoffenheim, Manchester United, Shakhtar Donetsk, Villarreal, AS Roma, Bayer Leverkusen, Rangers FC, Napoli, Leicester City, AC Milan en Tottenham Hotspur.

Pot 2
Rode Ster Belgrado, Dinamo Kiev, Krasnodar, Olympiacos, Red Bull Salzburg, Young Boys, Molde FK, Slavia Praag, Benfica, Granada, Real Sociedad, Sporting Braga, Lille, Maccabi Tel Aviv, Antwerp FC en Wolfsberger AC.


Programma Eredivisie | Programma Champions League | Programma Women's Champions League | Programma Europa League | Programma KNVB Beker | Programma Nederlands elftal | Programma Jong Oranje | Loting Champions League | Loting KNVB beker | Programma Nederlands vrouwenelftal | Champions League op tv | Europa League op tv | KNVB Beker op tv | Wedstrijden Oranje op tv

Loting Europa League Groepsfase | met PSV, AZ en Feyenoord
Vrijdag 2 oktober 2020, 13.00 uur, Nyon
Loting Europa League Poules 2020-2021 | UITSLAG
Meer info  
House of European Football in Nyon, Zwitzerland

Uitslag loting:

Groep A:
1. AS Roma
2. Young Boys
3. CFR Cluj
4. CSKA Sofia

Groep B:
1. Arsenal
2. Rapid Wien
3. Molde
4. Dundalk FC

Groep C:
1. Bayer 04 Leverkusen
2. Slavia Praag
3. Hapoel Beer Sheva FC
4. OGC Nice

Groep D:
1. Benfica
2. Standard Luik
3. Rangers FC
4. Lech Poznan

Groep E:
1. PSV
2. PAOK Saloniki
3. Granada CF
4. AC Omonia

Groep F:
1. Napoli
2. Real Sociedad
3. AZ
4. Rijeka

Groep G:
1. SC Braga
2. Leicester City
3. AEK Athene
4. FC Zorya Luhansk

Groep H:
1. Celtic
2. Sparta Praag
3. AC Milan
4. LOSC Lille

Groep I:
1. Villarreal
2. Karabach
3. Maccabi Tel Aviv
4. Sivasspor

Groep J:
1. Tottenham Hotspur
2. Ludogorets Razgrad
3. LASK Linz
4. Antwerp

Groep K:
1. CSKA Moskou
2. Dinamo Zagreb
3. Feyenoord
4. Wolfsberger AC

Groep L:
1. AA Gent
2. Rode Ster Belgrado
3. 1899 Hoffenheim
4. FC Slovan Liberec


Zie ook: Programma Europa League

& Loting Champions League

PSV zit in Pot 1
AZ en Feyenoord zitten in Pot 3


POT 1
Arsenal
Tottenham Hotspur
AS Roma
Napoli
Benfica
Bayer Leverkusen
Villarreal
CSKA Moskou
SC Braga
KAA Gent
PSV
Celtic

POT 2
Dinamo Zagreb
Sparta Praag
Slavia Praag
Ludogorets
BSC Young Boys
Rode Ster Belgrado
Rapid Wien
Leicester City
PAOK
Qarabag FK
Standard Luik
Real Sociedad

POT 3
Granada
AC Milan
AZ
Feyenoord
AEK
Maccabi Tel Aviv
Rangers FC
Molde FK
Hoffenheim
LASK
Hapoel Beer Sheva
Zorya Luhansk

POT 4
CFR Cluj
Lille OSC
OGC Nice
HNK Rijeka
Dundalk FC
Slovan Liberec
Royal Antwerp FC
Lech Poznan
Sivasspor
Wolfsberger AC
Omonia Nicosia
CSKA Sofia

48 deelnemers:

18 clubs rechtstreeks uit competitie geplaatst
21 winnaars Europa League voorronde play-offs
6 teams die zijn uitgeschakeld in Champions League play-off
3 teams die zijn uitgeschakeld in Champions League derde voorronde (League Path)



Programma Eredivisie | Programma Champions League | Programma Women's Champions League | Programma Europa League | Programma KNVB Beker | Programma Nederlands elftal | Programma Jong Oranje | Loting Champions League | Loting KNVB beker | Programma Nederlands vrouwenelftal | Champions League op tv | Europa League op tv | KNVB Beker op tv | Wedstrijden Oranje op tv

Loting Europa League Play-offs kwalificatieronde
Vrijdag 18 september 2020, om 14.00 uur, Nyon
Loting Europa League 2020-2021 | UITSLAG
Meer info  

Loting Europa League Derde kwalificatieronde
Dinsdag 1 september 2020, om 13.00 uur
Loting Europa League 2020-2021 | UITSLAG
Meer info  

Loting Europa League Tweede kwalificatieronde
Maandag 31 augustus 2020, om 13.00 uur
Loting Europa League 2020-2021 | UITSLAG
Meer info  

Loting Europa League Eerste kwalificatieronde
Maandag 10 augustus 2020, om 13.00 uur
Loting Europa League 2020-2021 | UITSLAG
Meer info  

Loting Europa League Preliminary Round
Zondag 9 augustus 2020, om 13.00 uur
Loting Europa League 2020-2021 | UITSLAG
Meer info